Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

СВЯТО ПРАЦІ У НЕХВОРОЩІ

Дата: 15.10.2021 22:53
Кількість переглядів: 352

Фото без описуТак сьогоднішній захід назвали самі його учасники. Справді, приємно було спостерігати, скільки люду зійшлося до майбутнього Центру надання медичних послуг, аби закласти Парк медиків.

 

А почалася ця робота кілька днів тому, коли робітники Полтавської газонафтової компанії привезли від себе щедрий дарунок – 25 дорослих саджанців декоративних дерев: магнолії, верби матсуди, кримської сосни, сизо-блакитної ялинки та червонолистого дуба. Позавчора працівники сільського комунгоспу та бригади з благоустрою підготували для них ямки і розвезли саджанці. Одну з ялинок вирішили висадити навпроти Будинку культури з розрахунку, що коли вона підросте, її можна буде прикрашати на Новий рік, не завозячи з лісу сосну. Це подарунок сільській малечі. Невдовзі навколо ялинки встановлять декоративний паркан і камеру відеоспостереження.

 

Сьогодні ж зранку «закипіла» робота біля медзакладу. Прийшли колективи освітян, сільської ради, Центру надання соціальних послуг, майже всі наші медики і просто небайдужі нехворощани, аби залити підготовлені ямки водою і донести до них землю для засипання корінців, рознести понад 80 саджанців, які щойно привезли з Полтави. Це теж декоративні деревця, подаровані особисто народним депутатом Костянтином Івановичем КАСАЄМ.

 

Об 11-й годині, як було анонсовано, сюди прибули почесні гості – Костянтин Іванович зі своїм помічником Сергієм ПЕТРЕНКОМ, а також депутат Полтавської обласної ради Сергій Миколайович ЖУК, перший заступник голови Полтавської райдержадміністрації Дмитро Юрійович ЗАДВОРКІН, заступник голови Полтавської райдержадміністрації Олександр Іванович СОЛОДОВНИК, заступник голови Полтавської районної ради Віктор Іванович СЕРБІН, голова Лубенської районної ради Тетяна Петрівна КАЧАНЕНКО, голови Ланнівської, Машівської, Білицької та Чутівської громад – відповідно, Костянтин Іванович УДОВІЧЕНКО, Сергій Іванович СИДОРЕНКО, Микола Володимирович СКРИЛЬНИК та Микола Павлович КОРОЛЬОВ. А також проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Полтавського державного медичного університету, професор кафедри дитячої хірургії Ігор Володимирович КСЬОНЗ. І, звісно, команда СП «ПГНК» на чолі з головним інженером Володимиром Миколайовичем ДМИТРИШИНИМ та директором департаменту з безпеки Василем Володимировичем КЛИМЕНКОМ. Їх зустрічав голова громади Віктор ДУБОВИЧ із заступницями Ольгою ХОМЕНКО та Зоєю КОРОЛЕНКО.

 

Перед тим, як продовжити закладання парку, відбувся невеликий урочистий мітинг. В.Дубович підкреслив, що сьогодні ми робимо ще один важливий крок до наближення давньої мрії – відродити в селі медичний центр. «Ця мрія стає реальністю завдяки нашій команді, починаючи від Костянтина Івановича Касая і закінчуючи всіма, хто прийшов сюди допомогти, зробити свій внесок у відродження лікувального закладу. Я вдячний кожному за це. Ми закладаємо не просто парк декоративних дерев, а парк на знак вшанування усіх медиків, які працювали колись у Нехворощанській лікарні з часу її заснування у 1854 році, і які нині стоять на сторожі нашого здоров’я».

 

«Я сьогодні дуже хвилююся, бо ця мить не просто урочиста, вона дуже важлива, – говорив Костянтин Іванович КАСАЙ Konstantin Kasai. – Мені завжди приємно до вас приїздити, бо ваша громада розбудовується, розвивається, у вас активна і дружна команда на чолі з Віктором Олександровичем, якого я тепер маю честь називати своїм другом. Пригадую нашу першу розмову про необхідність відродити в селі медичний заклад. Тоді він зумів переконати мене, що це справа дуже потрібна і цілком реальна. Сьогодні я бачу, що вашу роботу з відродження медицини в селі можна сміливо ставити за взірець для всієї України. Щойно у мене з’явилася нова ідея: отут біля парку треба встановити вишукану лавку для закоханих, вона теж прикрасить цю місцину. А ще упевнений, що з таким вашим енергійним головою ви встановите тут колись і фонтан. Крім того, Віктор Олександрович вніс пропозицію запровадити Форум добросусідства, який об’єднуватиме всі навколишні громади. Я цілком підтримую цю ідею і хай сьогоднішній захід буде першим таким Форумом, адже он стільки сусідів приїхали до вас розділити вашу радість. Я взагалі за те, аби в кожній громаді щось отак будували, відкривали, висаджували».

 

«Мені дуже до вподоби ідея висадити деревця на честь усіх нехворощанських медиків, – продовжив Ігор КСЬОНЗ. – Я хочу розповісти вам одну історію. Колись давно, на початку 1970-х років, саме у вашій лікарні свій практичний шлях у медицину починав молодий хірург Вадим Борисович БОРВІН. Можливо, хтось із вас його пам’ятає. Він уже в поважному віці, й коли прочитав у Фейсбуці ваші розповіді про закладання Парку медиків, дуже розчулився і просив передати вам привіт. Отож я сьогодні приїхав сюди, аби висадити деревце на честь хірурга Борвіна. А взагалі я не вперше у Нехворощі, ми з ініціативи вашого голови запровадили виїзні прийоми, аби наблизити медичну науку та фахівців високого рівня до вашої громади. Маємо намір і надалі продовжувати цю практику, тому хай скоріше запрацює ваш оновлений медичний заклад!».

 

«Маємо приємну нагоду своїм трудом долучитися до такої благородної справи, як закладання Парку медиків та відродження медичного закладу, – говорив перед присутніми Василь КЛИМЕНКО. – Від великого колективу ПГНК хочу привітати вас із цим святом праці, святом надії, святом згуртованості. Бо ви згуртовані, тому все у вас виходить. Запевняю, що ми й надалі будемо вас підтримувати. І на знак нашої співпраці хай зростають високими і красивими деревця, які ми подарували для цього парку».

 

До речі, СП «ПГНК» подарувала не тільки деревця. Раніше компанія надала техніку для того, аби розрівняти цю територію, прибрати старі акації. Тепер ось придбала 540 квадратних метрів тротуарної плитки, якою викладуть алеї в цьому парку.

 

Доки присутні бралися за лопати, ведучі свята висловили подяку архітектору нашої громади Інні ЧЕРНУСІ за виготовлення ескізу парку та місць висаджування дерев, за особистий контроль у підготовці ямок під саджанці та розміщенні самих саджанців. Адже висадили їх не хаотично, а продумано, з дотриманням певної симетрії. Також подяка архітектору з Нових Санжар Олександру ВАКУЛІ за те, що особисто на місці зробив «розбивку» території. А водієві сільської ради Анатолію ШИЙЦІ за підвезення води для поливу дерев.

 

Окрема подяка нехворощанській родині БАБЕЦЬ – Сергію та Ярославі, які за власні кошти придбали три саджанці туї та особисто їх висадили. «Це наш внесок у відродження медзакладу» – говорила Ярослава тележурналістам. А ще зізналася, що принесла цибулинки квітів, які висіяла під саджанці дерев. Що то за квіти – побачимо навесні, коли проростуть і заквітують. Отоді й буде для всіх сюрприз!

 

…І знову «завирував» майдан. Хто закидав ямки, хто підносив землю чи воду, – кожному знайшлася робота. Особисто Віктор Дубович із сином Русланом, племінником Олександром та двоюрідним онуком Андрієм спочатку висадили червонолистий дуб. «Корінь цього дерева у нашому прізвищі» – жартував Віктор Олександрович. Костянтин Касай і Сергій Петренко висадили магнолію, потім разом з Дубовичами – крайню ялинку, що від дороги. «Її теж тут можна буде прикрашати до Новорічних свят» – відразу народилася ще одна ідея. Голова Лубенської райради Тетяна Качаненко приїхала у Нехворощу з онукою, тож удвох орудували біля саджанців. До речі, багато хто з нехворощан теж прийшли з дітьми чи онуками, і це було дуже символічно, бо закладання парку спрямоване в майбутнє, до наступних поколінь нехворощан, які колись відпочиватимуть в затінку декоративних рослин, милуватимуться їх цвітінням, а сьогоднішні учасники акції неодмінно підходитимуть до «своїх» дерев, висаджених власноруч.

 

Дружно працювали й інші гості, яких підбадьорював депутат Володимир ЗАМУЛА. А Ігор Ксьонз, як і обіцяв, висадив на честь свого колеги Вадима Борвіна красуню ялинку. Майже в усіх наших медиків обласні тележурналісти взяли інтерв’ю.

 

Менш як за пів години впоравшись із головним завданням, учасники акції сфотографувалися для історії, потім хто бажав, міг оглянути майбутній медзаклад. Гості не тільки з цікавістю та неприхованим захопленням обдивлялися приміщення зовні та зсередини, а й розповідали про медичні проблеми у своїх громадах, запитували у Віктора Дубовича, як діятиме заклад після його «запуску», як фінансуватиметься, тощо.

 

За годину майдан затих, обезлюднів. На місцині, що кілька днів тому нагадувала пустир, з’явилися живі рослини – зелені ялинки і сосонки, пожовклі від подиху осені магнолії, червоні в цю жовтневу пору дубки…

 Хай ростуть!

Олександр ЗІНЧЕНКО,
прес-служба СТГ.
Фото автора


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь