Державна підтримка сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб

Дата: 19.12.2019 18:16

Державна підтримка сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб

Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – одне з пріоритетних завдань служби зайнятості. Особам з числа ВПО, які звертаються   до Новосанжарської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості надається повний комплекс соціальних послуг: пошук прийнятної роботи, інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням, сприяння підприємницькій ініціативі тощо. Крім основних видів підтримки працевлаштування, здійснюється додаткове сприяння зайнятості ВПО. Такі заходи сприяння зайнятості були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 року № 696 (зі змінами).

До заходів сприяння зайнятості належать:

1. Компенсація зареєстрованому безробітному з числа ВПО:

- фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування;

- витрат для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це необхідно для працевлаштування.

2. Компенсація витрат роботодавця:

- на оплату праці працевлаштованих на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО;

- на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих зареєстрованих безробітних з числа ВПО.

Для отримання підтримки з працевлаштування ВПО потрібно:

- звернутися до служби зайнятості для отримання статусу безробітного;

- отримати скерування на працевлаштування від служби зайнятості та за скеруванням укласти з роботодавцем строковий трудовий договір.

Фінансування відбувається в межах терміну дії довідки про взяття на облік ВПО. У разі закінчення терміну дії довідки фінансування припиняється, а після продовження терміну – відновлюється.

ВПО має право на компенсацію в разі, якщо:

- нова робота вимагає проходження медичного огляду або наркологічного огляду;

- робота розташована в іншому населеному пункті.

Роботодавець має право на компенсацію в разі якщо:

-  не є бюджетною установою;

- не має заборгованостей зі сплати єдиного соціального внеску та пенсійних відрахувань;

- не перебуває у процедурі визнання банкрутом.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями https://pol.dcz.gov.ua/ та

www.facebook.com/Новосанжарська-районна-філія-Полтавського-обласного-центру-зайнятості-1663125947256489/