село нехвороща

Село належить до Полтавського району, є центром об’єднаної територіальної громади. Розташоване на правому березі річки Оріль, притоки Дніпра, за 75 км від райцентру та обласного центру і за 33 км від залізничної станції «Нові Сенжари» (на лінії Полтава-Кременчук).

14:24:20 29.11.2023

село маячка

Село лежить на правому березі річки Оріль, у місці впадіння в неї річки Маячки, за 90 км від обл. центру та за 18,6 км від Нехворощі – центру територіальної громади.

14:20:42 29.11.2023

село лівенське

Село розташоване на берегах пересихаючої річки Маячка та на правому березі Орілі. Річки в цьому місці звивисті, утворюють лимани, стариці та заболочені озера.

14:19:22 29.11.2023

село шедієве

Село виникло у 1674 році, коли тут осів козацький гарнізон Нехворощанської сотні Полтавського полку. Очолював його козак Лук’ян Лисій (Лисей). Свій курінь (хутір) тутешні козаки обнесли глибокими траншеями – шедами, звідси й пішла назва поселення.

13:43:40 29.11.2023

село соколова балка

За переказами, назва села походить від прізвища першого поселенця – заможного козака Сокола, який наприкінці XVIII ст. перебрався сюди з Нехворощі й оселився тут при балці, заснувавши невелике поселення. Сталося це на початку ХІХ століття.

13:40:40 29.11.2023

село андріївка

Село засноване в середині XVIII ст. переселенцями із с. Шедієве. Спочатку це був невеликий хутір під назвою Землянки, а в 1764 році його власник, нехворощанський сотник Каленик Прокопієв за свої особисті кошти збудував тут дерев’яну Андріївську церкву, після чого поселення набуло статусу села й одержало назву Андріївка. Жили в ній на той час 197 душ (154 чоловіків і 143 жінки).

13:32:21 29.11.2023