Безоплатна правова допомога

Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

За яких підстав працівники поліції можуть зупинити транспортний засіб?

Діяльність працівників поліції регламентується Законом України «Про Національну поліцію». В даному Законі передбачені чіткі підстави за яких можливо зупинити транспортний засіб. При порушенні вимог зупинки, інспектор нестиме відповідальність відповідно до норм чинного законодавства.

19:27:02 29.02.2024

В Україні змінилися правила спадкування

Кожен із нас у своєму житті хоча б одного разу зіштовхувався з необхідністю прийняття спадщини після смерті родича чи близької особи. Загалом же кожній людині важливо бути поінформованим про законодавчі зміни у цій сфері.

19:26:56 29.02.2024

Порядок огляду військових на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння

18 січня 2024 року набув чинності Порядок направлення військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду (далі – Порядок), затверджений Постановою КМУ від 12.01.2024 року № 32.

19:23:48 29.02.2024

Порядок оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису

Оформлення пенсії є досить важливою подією для людини, оскільки призначення пенсії означає забезпечення її безбідної старості. Однак у зв’язку з відсутністю часу та каверзності законодавства іноді нелегко зрозуміти й усвідомити, куди й коли звертатися з метою оформлення пенсії, які документи потрібні для цього, й на що в кінцевому результаті можна розраховувати.

15:10:58 30.01.2024

Особливості стягнення аліментів на утримання дітей у період дії воєнного стану

Питання стягнення аліментів на утримання дітей  як і у мирний час, так і у воєнний залишається актуальним. У нинішніх реаліях, діти потребують особливої уваги та турботи, додаткових гарантій, захисту їх прав та законних інтересів.

15:07:48 30.01.2024

Скасовано заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг, які мають заборгованість по оплаті

29 грудня 2023 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1405 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг», де скасовано заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг споживачам, які мають заборгованість з їхньої оплати.

14:19:13 30.01.2024

Порядок визнання особи недієздатною та встановлення опіки

Сьогодні досить поширеним є питання щодо порядку встановлення опіки. Більшість людей ототожнюють опіку із здійсненням постійного догляду за особою. Проте, ці поняття мають суттєві відмінності, хоча обидва вони передбачають здійснення догляду за іншою особою, однак опіка може бути встановлена лише над недієздатною особою в судовому порядку, при цьому, встановлення опіки вимагає від опікуна виконання цілої низки обов’язків та проходження через доволі складну процедуру визнання особи недієздатною.

11:23:39 22.12.2023

Чи можна отримати компенсацію за лікарняний, якщо працівник захворів під час відпустки?

Якщо під час перебування в щорічній відпустці працівник захворів і його хвороба підтверджена листком непрацездатності, то роботодавець має надати йому невикористані дні такої відпустки. За бажанням працівника відпустку можна продовжити або перенести її залишок на інший період, проте тільки в межах 12 місяців після закінчення робочого року, за який надана відпустка.

12:44:27 30.11.2023