Порядок оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису

Дата: 30.01.2024 15:10

Фото без описуОформлення пенсії є досить важливою подією для людини, оскільки призначення пенсії означає забезпечення її безбідної старості. Однак у зв’язку з відсутністю часу та каверзності законодавства іноді нелегко зрозуміти й усвідомити, куди й коли звертатися з метою оформлення пенсії, які документи потрібні для цього, й на що в кінцевому результаті можна розраховувати.

Згідно із законодавством усі громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення у зв’язку з досягненням пенсійного віку, по інвалідності, у разі втрати годувальника, а також за інших умов.

З 29 листопада  Українці мають можливість подати заяву на призначення пенсії онлайн. Якщо особа не має кваліфікованого електронного підпису (КЕП), оформити пенсію можна за допомогою Дія.Підпису. Така можливість реалізована на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ) за наступним посиланням :

Для оформлення пенсії онлайн за допомогою Дія.Підпису  існує певний алгоритм у кілька неважких кроків, а саме:

• Зареєструватися у застосунку Дія https://diia.gov.ua/ ) й активувати Дія.Підпис.

• Зайти на вебпортал https://portal.pfu.gov.ua/ ) електронних послуг ПФУ та вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії».

• Ознайомитись з інформацією й натиснути «Вхід».

• Увійти до особистого кабінету, скориставшись Дія.Підписом.

• У розділі «Щодо пенсійного забезпечення» вибрати вкладку «Заява на призначення пенсії».

• Дати згоду на дистанційне інформування, вибравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання заяви.

• Натиснути «Продовжити» й вибрати вид пенсії (наприклад, «Пенсія за віком»).

• Заповнити анкету та надати згоду на передачу/обробку персональних даних.

• Прикріпити скан-копії необхідних документів, перелік яких був наведений перед формуванням заяви.

Пройшовши вищезазначені етапи на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії, заповнена за результатами вказаних вище кроків. Важливим аспектом є те, що у разі потреби форму заяви можна відредагувати.

Завершальним етапом подання заяви на призначення пенсії є те, що заява підписується за допомогою Дія.Підпису й відправляється до Пенсійного фонду натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

Нагадуємо,  якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців Новосанжарського бюро правової допомоги: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги,11.

Також функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правничої допомоги   – 0800213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).