Безоплатна правова допомога

Надання відпустки в умовах воєнного стану

24 березня 2022 року набрав чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022  № 2136-IX (далі-Закон), який визначає особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами на період дії воєнного стану.

22:49:48 29.04.2022

УМОВИ ВИЛУЧЕННЯ АВТО ДЛЯ ВОЄННИХ ПОТРЕБ

З 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан. У цей період серед населення шириться острах щодо появи увійськовослужбовців необмежених прав на відчуження майна громадян. Мешканці стурбовані, що пересування у приватному транспорті в будь-який момент може завершитися вилученням авто для оборонних потреб держави. І дійсно, війна в країні спонукає органи влади до вжиття оперативних заходів для подолання зовнішнього ворога. В таких умовах права громадян можуть зазнавати певних обмежень.

22:49:03 29.04.2022

За яких умов можна припинити трудові відносини в період воєнного стану

Із 24.02.2022, відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 р. № 64/2022, затвердженого Законом України № 2102–IX, на території України було введено на 30 діб воєнний стан. Наразі Законом України № 2119-IX строк дії воєнного стану продовжено на 30 діб — до 25.04.2022.

22:47:59 29.04.2022

Податкові пільги для підприємців на час воєнного стану

Запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації внесло свої корективи в усі сфери суспільних відносин. В умовах воєнного стану з певними проблемами зіткнулися і підприємці, прибутки яких значно знизилися, а в місцевості де ведуться бойові дії, та у зруйнованих містах громадяни опинилися у зовсім скрутному становищі і робота усіх закладів та підприємств зупинилася.

22:46:48 29.04.2022

Трудові відносини в умовах воєнного стану

15 березня 2022 року Верховною радою України прийнято в цілому Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (законопроект № 7160), яким визначено особливості трудових відносин в умовах воєнного стану

14:55:37 22.03.2022

В умовах воєнного стану працездатних осіб можуть залучати для суспільно корисних робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення, які в той же час не можуть бути пов’язані із підприємництвом або іншою діяльністю, спрямованою на одержання прибутку. Суспільно корисні роботи не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки. (Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 753).

16:12:33 14.03.2022

Особливості роботи банківської системи в період запровадження воєнного стану

Не зважаючи на введення воєнного стану на території України, українська банківська система продовжує працювати, але з урахуванням деяких тимчасових обмежень, встановлених Постановою Правління Національного банку України № 18 від 24.02.2022 року «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (далі – Постанова).

16:11:43 14.03.2022

Відповідальність за вчинення мародерства

Воєнні злочини під час війни Росії проти України мають місце від самого початку бойових  дій — з 24 лютого 2022 року. Фіксуються чисельні випадки руйнувань житлової інфраструктури, вбивств мирних жителів та мародерство на захопленій українській території.

16:11:08 14.03.2022