Безоплатна правова допомога

Компенсація витрат за працевлаштування осіб з інвалідністю

29 серпня 2023 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року №893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю», якою було затверджено порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

17:57:41 29.09.2023

Кому з підприємців не потрібно встановлювати касові апарати?

Касовий апарат, або реєстратор розрахункових операцій (РРО) – це електронний пристрій, який фіксує продаж товарів чи послуг, та передає відповідну інформацію до фіскальних органів. РРО можуть бути апаратними (звичайний касовий апарат) та програмними (спеціальна програма яка встановлюється на смартфон, планшет, чи комп’ютер). Зручність останнього полягає у тому, що для його використання не потрібно придбавати спеціального обладнання.

17:56:48 29.09.2023

Спрощено порядок надання статусу учасника бойових дій

Уряд своєю постановою від 22.08.2023 за № 887 «Про внесення змін до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» зменшив кількість документів, які слід подати для набуття статусу учасника бойових дій.

17:55:48 29.09.2023

Нові обмеження щодо тютюнових виробів в Україні

11 липня 2023 року набрав чинності Закон України від 16 грудня 2021 року № 1978-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (далі – Закон № 1978), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) та низки законів щодо здійснення діяльності, пов’язаної з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, експортом і імпортом електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

17:53:51 29.09.2023

Оптимізація трудових відносин при мобілізації

Статтею 119 Кодексу законів про працю України передбачені гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків. Зокрема визначено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

00:05:00 02.08.2022