Безоплатна правова допомога

Кримінальна відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї та техніки

27 березня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану» від 24.03.2022 № 2160-ІХ.

09:32:57 30.06.2022

Скасування запобіжного заходу для проходження військової служби

22 березня 2022 року набули чинності законодавчі зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими законодавець надав підозрюваним та обвинуваченим, які бажають долучитися до захисту незалежності та територіальної цілісності України, право ініціювати питання скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або зміна запобіжного заходу з інших підстав.

18:15:12 17.05.2022

Про втрату чинності розпорядчих актів щодо відсторонення від роботи невакцинованих від COVID-19 працівників

Наказом № 2664 від 30 листопада 2021 року Міністерство охорони здоров’я встановило обов'язкове щеплення проти COVID-19 для працівників усіх органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, сфери обслуговування. Даний наказ був опублікований в журналі «Офіційний вісник України» від 31.12.2021 № 100 та набрав чинності 31 січня 2022 року.

18:15:03 17.05.2022

Чи можливо всиновити дитину під час дії воєнного стану?

Збройна агресія Росії відібрала життя у тисяч людей. Через війну багато дітей втратили своїх батьків і залишилися позбавленими родинного піклування. Окрім того, соціальними мережами почали ширитися численні оголошення про термінове всиновлення таких дітей, про спрощені процедури в період воєнного стану і т.д.

18:14:25 17.05.2022

Порядок виплати одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста

Український народ став єдиним фронтом на захист держави у боротьбі з російськими окупантами. Нажаль під час бойових дій, в ході відсічі і стримування збройної агресії Росії, військові ціною власного життя відстоюють свободу та незалежність країни. Тому питання оформлення одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблих захисників України є досить актуальним в умовах воєнного стану.

18:13:45 17.05.2022

Виїзд за межі України осіб з інвалідністю

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 р. № 264 внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57), щодо виїзду за межі України, зокрема осіб з інвалідністю.

22:51:51 29.04.2022