Про втрату чинності розпорядчих актів щодо відсторонення від роботи невакцинованих від COVID-19 працівників

Дата: 17.05.2022 18:15

Фото без описуНаказом № 2664 від 30 листопада 2021 року Міністерство охорони здоров’я встановило обов'язкове щеплення проти COVID-19 для працівників усіх органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, сфери обслуговування. Даний наказ був опублікований в журналі «Офіційний вісник України» від 31.12.2021 № 100 та набрав чинності 31 січня 2022 року.

Саме з цього дня вакцинація проти COVID-19 стала обов'язковою.

Проте, на даний час, карантинні обмеження та кольорові зони на час воєнного стану скасовані. Так, 25 лютого 2022 року наказом Міністерства охорони здоров’я № 380 зупинено дію наказу цього ж міністерства від 04 жовтня 2021 року № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням», до завершення воєнного стану в Україні. Цей наказ набрав чинності 01 березня 2022 року після публікації в бюлетені "Офіційний вісник України" від 01 березня 2022 року за № 17.

Водночас 04 березня 2022 року Національне агентство України з питань державної служби надало роз’яснення № 148 р/з, про те, що всі працівники, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, які були відсторонені від посад через відсутність вакцинації від COVID-19, мають бути допущені до роботи.

Враховуючи викладене, відсторонені особи допускаються до виконання своїх функціональних обов’язків за посадою, а всі накази роботодавців про відсторонення працівників, які відмовилися від вакцинації, слід вважати такими, що втратили чинність.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до сектору «Новосанжарське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: за адресою: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11, або за телефоном (05344) 3-28-60.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).