У різних куточках України, в кожному місті та селі 19 січня щороку проходить свято Хрещення Господнього або Богоявлення.

Дата: 19.01.2021 17:40

Фото без опису Цим святкуванням завершується цикл новорічних та різдвяних свят. Відзначали сьогодні Водохрещу і нехворощани. Зранку багато люду прийшло до Свято-Миколаївської церкви, аби освятити воду. Потім усі бажаючі рушили до Орілі, на центральний пляж, де можна було пірнути у хрещенську купіль. Охочих випробувати свою силу волі набралося до десяти чоловік, з-поміж них були і хлопці, і чоловіки та жінки старшого віку. Оскільки вони переконані, що освячена вода очищує, додає сил, бадьорості духу і здоров’я, що разом з нею змиваються всі негаразди і дається Боже благословення. А ще досвідчені купальники кажуть, що чим сильніший мороз, тим тепліша вода в річці.

Дякуємо Олександру ПАРХОМЕНКУ, Юрію КАРАКУЦІ, Володимиру КАРЮКУ, Олександру та Борису КАПЛУНАМ за підготовку хрещенської ополонки.