Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ

Дата: 27.01.2021 16:42
Кількість переглядів: 208

Фото без описуСьогодні у приміщенні Будинку дитячої та юнацької творчості пройшло перше засідання Робочої групи зі стратегічного планування у Нехворощанській сільській територіальній громаді. В онлайн-режимі з вітальним словом до присутніх звернулася керівник Полтавського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Ірина БАЛИБІНА.

 

«Я дуже рада привітати вас з початком найважливішого етапу в житті громади – створення Стратегії розвитку, – говорила Ірина Вікторівна. – Ви серед кількох громад Полтавщини вибороли можливість отримати експортний супровід процесу створення Стратегії розвитку. Сподіваюсь, що ця співпраця буде ефективною і корисною. Хочу нагадати, що програма «U-LEAD з Європою» – це великий міжнародний проєкт, спрямований на підвищення спроможності громад шляхом надання їм інформаційної та методичної підтримки. Ваша робота, крім створення самого документу Стратегії розвитку, спрямована ще й на створення мотивованої команди однодумців, хто дійсно вболіває за майбутнє своїх населених пунктів. Ми віримо, що завдяки своїм спільним зусиллям ви отримаєте якісний та ефективний документ – своєрідний дороговказ покращення життя мешканців Нехворощанщини. Як кажуть, допоможи нам, Боже, у гарній справі! Успіхів, наснаги вам та плідної роботи!».

 

Привітав присутніх і голова громади Віктор ДУБОВИЧ. Він зупинився на необхідності розробки стратегічного плану розвитку Нехворощанської СТГ та сприянні в діяльності Робочої групи. «До неї увійшли активні, небайдужі люди, готові не тільки подавати свої ідеї, а й втілювати їх у життя. Також у Робочій групі є наші депутати. У нас амбітна мета – стати кращою громадою і бути прикладом для інших, – підкреслив Віктор Олександрович. – Ми розуміємо, що потенційні інвестори перед тим, як надати фінансовий ресурс, бажають упевнитися, що той чи інший проєкт має пріоритети в розвитку даної території, і це підтверджується стратегічними документами. Що їхня допомога буде справді корисною і матиме сталий результат. Зрештою, цей документ скоординує зусилля усіх зацікавлених осіб в досягненні системних змін в усіх сферах життя громади».

 

В.Дубович зазначив, що сьогодні ситуація у громаді не з найкращих, бо маємо негативну демографічну ситуацію, зростає безробіття, бюджет не збільшується і т.п. Крім того, останнім часом до таких сільських громад, як наша, все менше уваги з боку вищої влади, ми все відчутніше опиняємося на задвірках важливих суспільних процесів. Як приклад – Новосанжарський район розформували, і всі активи залишилися на території селища, хоча в комунальному майні є частка кожної громади.
«Сподіваємось, стратегія розвитку допоможе хоча б пригальмувати негативні процеси, – продовжив керівник громади. – Ми не опускаємо руки. Оскільки у нас головним джерелом наповнення бюджету є земля, то я бачу першочерговим завданням сприяти малому аграрному бізнесу, як це практикується на території Польщі, куди наші люди їздять на заробітки збирати полуницю. А чому б її не вирощувати у себе вдома? Як і лохину, смородину, малину, сприяти садівництву і городництву. Подібний досвід уже є і в Україні, хоча б на Дніпропетровщині. Ми не гірші, просто треба засукати рукава і працювати, заохотити наших жителів до цього. Розвинувши цю справу, зможемо залучати інвесторів для створення міні-заводів з переробки ягід. Для того ми й збираємося, щоб акумулювати ідеї, обмінятися думками, звірити свої позиції. Упевнений, що будуть здобутки у цій справі».

 

Огляд процесу стратегічного планування СТГ зробила секретар Робочої групи Наталія РУДЬ. Вона ознайомила присутніх з нормативним підґрунтям для розроблення стратегічних документів, з планом реалізації стратегії, стратегічними цілями тощо. Підкреслила, що мета розроблення стратегії розвитку – спрямувати ОБМЕЖЕНІ місцеві ресурси на ПРІОРИТЕТНІ сфери, які призведуть до швидкого розвитку громади.

 

У ході дискусії свої думки висловили заступники голови СТГ Ольга ХОМЕНКО та Микола ЗАВЕЗЬОН, приватний підприємець Людмила ПЕТРЕНКО, начальник центру з надання соціальних послуг Мирослава РОЖКО та інші учасники засідання. Юридичну консультацію з питань організації малого аграрного бізнесу надала в онлайн-режимі викладач Полтавського аграрного університету, кандидат юридичних наук Леся ДУБОВИЧ.

 

Підсумовуючи роботу, Віктор Дубович подякував усім за роботу і запросив до співпраці, висловивши сподівання, що «з такою дієвою командою ми досягнемо успіхів. За один день ми нічого не зможемо вирішити, а поступово рухатимемось вперед і результат буде».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь