A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

ПРО НАС ПИШУТЬ

Дата: 01.02.2021 21:08
Кількість переглядів: 997

Кобеляцька газета "ЕХО" оприлюднила статтю власного кореспондента Олександра ДІДЕНКА під заголовком "Суд зобов’язав Нехворощанську сільраду виплатити Юрію Мовчану 176 000 зарплати". Пропонуємо її читатам нашого сайту.

 

У лютому минулого року під час засідання Нехворощанської сільської ради голова громади Юрій Мовчан зачитав заяву, підписану десятьма депутатами. Вони вимагали винести на сесію проект рішення щодо висловлення недовіри сільському голові. До заяви додавалася пояснювальна записка, у якій депутати пояснили свою позицію так: через систематичне порушення законів, підробку документів та платіжних доручень, нецільове використання коштів, систематичне невиконання обов’язків і зловживання владою.

 

У результаті таємного голосування, 17 обранців громади із 21 присутніх на сесії проголосували за недовіру очільнику ОТГ, а 4 висловились проти.

 

Згодом на позачерговій сесії більшістю голосів депутати підтримали питання «Про дострокове припинення повноважень голови Нехворощанської сільської ради та звільнення його з посади». Виконувати обов’язки очільника ОТГ доручили секретарю Ользі Гапон.

 

Юрій Мовчан вважав незаконними дії депутатів і звернувся із заявою в полтавський суд. Програвши в суді першої інстанції, екс-голова громади вирішив шукати правду в апеляційному суді Харкова. Наприкінці минулого року служителі Феміди постановили поновити Юрія Мовчана на посаді і відшкодувати йому зарплату за вимушений прогул.

 

У Постанові Другого апеляційного адміністративного суду міста Харків вказано, що 16 квітня минулого року Юрій Мовчан звернувся з позовом у Полтавський окружний суд. У заяві екс-голова громади прохав:
- визнати протиправним та скасувати рішення від 20 лютого минулого року 26 сесії Нехворощанської сільради «Про винесення недовіри сільському голові»;
- скасувати рішення від 16 березня 27 сесії «Про дострокове припинення повноважень голови сільради»;
- поновити його на посаді сільського голови із 17 березня минулого року;
- стягнути з Нехворощанської сільської ради на користь Мовчана середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 17 березня, до часу проголошення рішення суду, виходячи з розрахунку середньоденної заробітної плати — 1353,2 гривні.

 

Свої позивні вимоги Юрій Мовчан обґрунтував тим, що обидва сесійні рішення є протиправними та підлягають скасуванню, оскільки прийняті з порушенням регламенту роботи сільської ради та вимог Закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Питання про недовіру і дострокове припинення повноважень не обговорювалося на постійних комісіях ради, не надавались висновки і рекомендації для остаточного прийняття рішення. Також позивач вважає, що його повноваження як сільського голови були достроково припинені за відсутності законодавчо визначених підстав.

 

Нехворощанська сільська рада, у свою чергу, не погоджувалася з вимогами Юрія Мовчана, наголошуючи, що він помилково ототожнює висловлення йому недовіри як сільському голові з достроковим припиненням повноважень. Відповідач аргументував, що, працюючи сільським головою, Мовчан допускав порушення законів, прав і свобод громадян, не виконував наданих йому повноважень. Як наслідок, він поніс персональну відповідальність у вигляді дострокового припинення повноважень. Крім того, відповідач стверджував, що оскаржувані рішення є законними, оскільки прийняті більшістю депутатів від загального складу ради.
Полтавський окружний адмінсуд своїм рішенням від 3 червня 2020 року відмовив Юрію Мовчану в задоволенні позовних вимог.

 

Служителі Феміди зазначили:
- рішення Нехворощанської сільради щодо винесення недовіри прийняте з дотриманням вимог закону, регламенту та в межах наданих повноважень;
- немає іншого органу, який би мав повноваження на вирішення питання про припинення повноважень сільського голови;
- іншого рішення, ніж те, що прийняла сільська рада, вона не прийме, оскільки вже висловила своє відношення до результатів діяльності сільського голови.
Не погодившись із судовим рішенням, Юрій Мовчан звернувся в Другий апеляційний адмінсуд із проханням скасувати його. У скарзі він вказав, що при висловленні йому недовіри сільська рада повинна була одночасно припинити його повноваження і звільнити з роботи. Також суд першої інстанції розглядав позовну заяву з позиції надання оцінки його діям як сільського голови, а позовні вимоги містили зауваження та прохання скасувати рішення сільської ради з підстав порушення регламенту.

 

Вивчивши матеріали справи, колегія суддів прийшла до висновку про незаконність рішення Нехворощанської сільської ради від 20.02.2020 року «Про винесення недовіри сільському голові», яке підлягає скасуванню, оскільки рішення сільради стосовно винесення недовіри підписане секретарем. А так як Юрій Мовчан був присутнім на засіданні сесії, то документ мав підписувати він. Цього вимагає законодавство і Регламент роботи сільради.
Відповідне рішення про розгляд питання «Про винесення недовіри сільському голові» у відповідній постійній комісії Нехворощанської сільради, усупереч статті 17 Регламенту, не приймалось.

 

Додатково колегія суддів наголошує, що пунктом 2 рішення сільради «Про винесення недовіри сільському голові» вирішено призначити т. в.о. сільського голови Ольгу Гапон, однак окреслений резолютивний пункт рішення відсутній у порядку денному протоколу пленарного засідання ради.

 

Також матеріали справи не містять будь-яких доказів на підтвердження відмови Юрія Мовчана від скликання сесії сільської ради або нескликання ним сесії без поважних причин у двотижневий строк після звернення не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради.

 

Враховуючи встановлений судом факт незаконного звільнення позивача з посади, колегія суддів прийняла рішення:
- апеляційну скаргу позивача задовольнити;
- рішення Полтавського окружного адмінсуду скасувати;
- визнати протиправними та скасувати сесійні рішення;
- поновити Юрія Мовчана на попередньо займану посаду.
Згідно з наданою сільською радою довідкою про доходи, середньоденна заробітна плата Юрія Мовчана складала 923,78 гривні.

 

Отже, середній заробіток за час вимушеного прогулу за період із 17 квітня по 28 грудня 2020 р., що належить стягнути з відповідача на користь позивача, складає 176 441,98 гривні.
За коментарем кореспонденти тижневика звернулися до нехворощанського сільського голови Віктора Дубовича.
Він повідомив:
— На сьогоднішній день створена комісія, яка проводить службове розслідування стосовно дій секретаря селищної ради Ольги Гапон. Вона працювала при Юрію Мовчану і була призначена виконуючою обов’язки сільського голови. Ми, як депутати, не порушували законодавство. Адже за дострокове звільнення Мовчана проголосували дві третіх від загальної кількості обранців.
Стосовно Ольги Гапон. Коли прийшов лист від апеляційного суду, вона не повідомила про нього юриста. І сільська рада не мала змоги вчасно відреагувати на подану Мовчаном заяву та написати відзив у суд. 28 грудня сільрада отримала судове рішення. Була створена комісія. Зараз Ольга Гапон не хоче писати пояснюючу. Вона знаходиться на лікарняному. Свій вчинок мотивувала тим, що забула про лист із суда, так як працювала і секретарем, і виконувала обов’язки сільського голови.
Сільська рада працює над тим, щоб написати заяву в касаційний суд. Крім того, суд порахував вимушений прогул по 28 грудня. При тому, що Юрій Мовчан брав участь у місцевих виборах. Його не обрали. Я приступив до виконання обов’язків сільського голови із 17 листопада. Чому тоді ми повинні відшкодовувати за 40 днів роботи, якщо виборці не підтримали його? Виплачувати кошти не збираємось. Ми консультувалися з юристами і працівниками прокуратури. Вони говорять, що ми діяли згідно закону.

 

У телефонній розмові з кореспондентами «ЕХО» Ольга Гапон підтвердила, що зараз знаходиться на лікарняному.
— Відзив у суд від сільської ради не обов’язковий. У судовому рішенні вказано, що Юрія Мовчана неправомірно зняли з посади. Якщо в Полтаві суд брав до уваги дії сільського голови, то апеляційний суд розглядав дії депутатів стосовно правомірності чи неправомірності зняття з посади Юрія Мовчана. На мій погляд, апеляційний суд виніс правильне рішення.

 

Стаття 304 «Відзив на апеляційну скаргу» Кодексу адміністративного судочинства вказує: «Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження».

 

Для довідки. На місцевих виборах Юрій Мовчан балотувався на посаду нехворощанського сільського голови від політичної сили «Довіра». За нього віддали голоси 504 виборці. Очолив громаду мешканець Нехворощі Віктор Дубович, висуванець від партії «Рідне місто», якого підтримали 920 чоловік.
Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь