ПОЛТАВСЬКІ ГОСТІ У НАШІЙ ГРОМАДІ
Дата: 05.02.2021 20:54
Кількість переглядів: 486

Спочатку вони оглянули приміщення Соколовобалківської школи, де вкрай неефективна опалювальна система, яка давно потребує реконструкції. Також під час розмови з представниками педагогічного колективу порушувалася проблема зменшення кількості учнів, і не тільки завдяки демографічній кризі. Саме з цієї школи найбільше дітей пішли навчатися до Андріївського ліцею. Такий відтік негативно вплинув на державну субвенцію, а зменшення фінансування у свою чергу призведе як до зменшення штату школи, так і до переведення її на нижчий освітній рівень, тобто на І-ІІ ступені.
Відтік учнів стався не тільки у Соколовій Балці, до Андріївки пішли навчатися діти з Маячки, Шедієвого і навіть з Нехворощі. «А сталося це тому, що на нашій території штучно створили нездорову конкуренцію між нашими навчальними закладами та Андріївським ліцеєм, де діти за державний кошт харчуються цілком безкоштовно, а ми змушені вишукувати для цього додаткові резерви, фактично виживати в умовах економічних труднощів, – говорив гостям керівник нашої громади Віктор ДУБОВИЧ. – Хоча живемо в одній державі, діти скрізь однакові й мають рівні права на підтримку з боку держави».
О.Біленький та О.Удовіченко пообіцяли глибше вивчити цю проблему і спробувати знайти шляхи її вирішення.
Прибувши у Нехворощу, спочатку відвідали дитсадок «Сонечко», приміщення якого напіваварійне – про це неодноразово говорилося. Але цю проблему теж вирішити складно. Учасникам зустрічі довелося погодитися з аргументами полтавських гостей: за нинішньої економічної ситуації в країні не варто й говорити про будівництво в селі дитсадка за 52 мільйони гривень, такої суми держава не дасть. Отож доведеться шукати інші варіанти: пристосовувати під дитсадок новіше приміщення або влаштовувати його у школі.
Оглянули і школу, де її директор Тетяна ГРИЦАЙ показала навчальні кабінети, спортивні майданчики на подвір’ї, музейну кімнату, а ще харчоблок, де потрібно замінити каналізацію. О.Біленький та О.Удовіченко відзначили, що така школа може претендувати на звання зразкової, тож логічно, що вона є опорним закладом. При цьому Олександр Юрійович пообіцяв придбати для нашої школи нові парти в один з навчальних кабінетів, а Олександр Васильович – мультимедійний проєктор.
Побували і на території колишньої лікарні, де триває реконструкція приміщення – вже над ним є новенький дах і тривають внутрішні роботи. Про те, що цю справу треба довести до логічного завершення, погодилися всі, адже справа надання якісних медичних послуг населенню така ж важлива, як і послуг освітніх. Це підтвердили і небайдужі нехворощани, які стали учасниками зустрічі й могли поставити керівникові області свої запитання. Наприклад, їх цікавило зниження тарифів на комунальні послуги, ремонт доріг, а також обслуговування абонентів газової мережі. «У Нехворощі є газова контора, що діє від Новосанжарського УЕГГ, але чому тоді ми змушені їхати за якимось дріб’язковим уточненням у Санжари?» – запитували жителі нашого села і просили посприяти, аби налагодили обслуговування абонентів на місці.
Відповівши на всі запитання, Олександр Біленький та Олександр Удовіченко подякували за запрошення і пообіцяли обов’язково приїхати на відкриття оновленого медичного закладу.
У зустрічі з полтавськими гостями взяли участь усі заступники голови нашої громади, начальник відділу освіти Ірина ШЕРСТЮК та депутати СТГ.