ДО 150-річчя ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Дата: 14.02.2021 15:58

Поетеса Леся Українка, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції, народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському під ім'ям Лариса Косач.
У чотири роки вона навчилася читати, в п'ять - грати на роялі, у вісім - писала вірші. У 12 років вона вже друкувалася в журналах. В цей же час вона захворіла на туберкульоз кісток, через що довелося назавжди залишити заняття музикою.

Самостійно вивчила 11 мов, в тому числі латину і грецьку. Перекладала твори Гомера, Гюго, Байрона, Гейне, Шекспіра. Написала загалом понад 100 власних віршів і 20 драм. Випустила три збірки.

Смерть наздогнала українську поетесу в місті Сурамі в Грузії 19 липня 1913 р. Їй було 42 роки. Лесю Українку поховали на Байковому кладовищі в Києві.

Враховуючи важливість постаті Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки), її 150-літній ювілей відзначається на державному рівні.

Наша Нехворощанська громада започатковує естафету «Читаємо Лесю Українку».

Сьогодні її передаємо голові Полтавської обласної рад Олександру Біленькому
та керівниці Полтавського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Irina Balybina.