ЗБИТКІВ - МАЙЖЕ НА СТО ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
Дата: 13.03.2021 12:13
Кількість переглядів: 482
У Нехворощі продовжується реконструкція приміщення для амбулаторії ЗПСМ. Нині тривають внутрішні роботи. Збільшилася чисельність будівельної бригади, тож темпи реконструкції пришвидшилися. Сьогодні навіть працівники колишнього терапевтичного відділення не могли б пізнати свій заклад, який перетворився на суцільний будівельний майданчик.
Днями підрядники та голова громади Віктор ДУБОВИЧ зустрілися тут з нашими медиками, аби почути їхні побажання щодо розміщення майбутніх кабінетів та їхнього облаштування, і це буде враховано під час ремонтних робіт. На даний час уже змонтовано нові каналізаційну і теплову мережі, укріплюються старі та викладаються нові внутрішні стіни.
Під час монтажу та перевірки опалювальної системи було виявлено, що в багатьох місцях вона розмерзлася ще торішньої зими.
Як відомо, після закриття терапевтичного відділення влітку 2019 року приміщення не експлуатувалося, і з початком холодів постало питання, як зберегти водомережу та опалювальну систему.
«Оскільки всі споруди перейшли з Новосанжарської райлікарні на баланс сільської ради, то я, будучи тоді депутатом СТГ, неодноразово наполягав, щоб приміщення або опалювали, або в систему залили морозостійку рідину (антифриз), аби не допустити її псування. Однак підрахувавши, скільки треба антифризу і яка його вартість, тодішній голова громади Юрій МОВЧАН та його заступник Олександр ЛИМАР дали вказівку все-таки злити воду з системи, – каже Віктор Дубович. – Очевидно, до кінця не проконтролювали належне виконання цих робіт і, як тепер з’ясувалося, воду було злито тільки у приміщенні колишньої лікарні, а в самій котельні, рентгенкабінеті та кухні, що поруч з котельнею, система залишилася заповненою. І хоч торішня зима в цілому була м’якою, все ж вистачило кількох морозних ночей, аби потріскалися чавунні батареї, металеві труби, розірвало кригою дві помпи та розширювальний бак, постраждали й обидва дороговартісних котли та бойлер. Ця система не була старою і зношеною, її капітально реконструювали десять років тому: встановили нові котли, помпи, лічильники води, промили батареї, тощо. Ми сподівалися, що все це перебуває в робочому стані й не планували щось міняти в котельні та на кухні, а тепер доведеться. За приблизними підрахунками, комунальне майно зазнало збитків до ста тисяч гривень. Вартість лише однієї помпи – 14 тисяч, не кажучи про два котли. Вже замінили усі крани й труби, що йдуть до основного приміщення, а за які гроші замінити батареї на кухні? У проєкті цього не передбачено. Можливо, щось вдасться відремонтувати, але це не змінює суті проблеми, що виникла в результаті безгосподарності, безвідповідальності, халатного ставлення до майна громади. Днями на наше прохання систему обстежили фахівці з «Полтаватеплоенерго», які попередньо підтвердили, що вона зіпсувалася давно, будучи наповнено водою в період нетривалих морозів. Тепер чекаємо офіційних висновків. За моїм розпорядженням уже створено комісію з числа моїх заступників та депутатів, котрі мали мандати і в попередньому скликанні, – хай вони встановлюють усіх призвідців розмерзання системи. Потім будемо звертатися до правоохоронних органів для відшкодування збитків».
Сьогодні хід реконструкції основного приміщення, а також зіпсовану тепломережу в котельні та кухні оглянув директор сільського комунгоспу Григорій БАЛАНА. Його супроводжував виконроб Микола МАСЛІЙ, він особисто показав майно, що зазнало руйнування внаслідок морозів: зіпсовані помпи, розірвані батареї та розширювальний бак, іржаві котли, що буквально посипалися всередині, бо після руйнування вода з них давно витекла. Показав і бойлер, який хоч і витримав натиск льоду, але «надувся» і теж вийшов з ладу…