ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
Дата: 19.03.2021 22:50
Кількість переглядів: 473

В.Дубович вніс пропозицію найближчим часом розробити і затвердити програму, де були б чітко визначені тарифи, які має сплачувати сільська рада за роботу комунгоспівської техніки, а також за яких умов ці роботи будуть оплачуватися – неодмінно повинен бути акт виконаних робіт, підписаний заступниками голови громади чи керівниками комунальних закладів.

Є проблеми і з обрахуванням використання води. В.Дубович поставив під сумнів, що Будинок дитячої та юнацької творчості, де встановлено умивальник і внутрішній туалет, використовує щодня в середньому по 349 літрів води, за яку має сплатити сільська рада. «Приписок більше не буде!» – запевнив Віктор Олександрович, хоча директор комунгоспу Г.Балана дав свої пояснення, звідки такі цифри і такі суми. На його думку, всі комунальні заклади, які користуються послугами централізованого водогону, повинні самостійно встановити лічильники, аби не виникало жодних сумнівів у точності обліку використаної води.
«Я упевнений, що упродовж усіх попередніх років ніхто цими проблемами не цікавився, – говорив далі В.Дубович, навівши такий приклад: якщо співставити кількість використаного бензину для бензокосарок та бензопил з використаним для них же у встановлених нормах мастилом, то вийде, що майже половина бензину заливалася в бензокоси без мастила. «Як таке може бути?» – запитував голова громади, обіцяючи найближчим часом взятися за грунтовний моніторинг витрат енергоресурсів, у першу чергу – які йдуть на шедіївський дитсадок та соколовобалківську школу.
Депутат Володимир ЗАМУЛА принагідно вніс пропозицію всі подібні рахунки за комунальні послуги оплачувати вчасно, аби потім не виникало сумнівів, що ці суми – не за попередні роки.
Розглядаючи пропозиції щодо розподілу коштів, які озвучувала головний економіст громади Любов НОМЕРОВСЬКА, присутні «зачепили» ще одну проблему – стосовно юнаків-допризовників. Як з’ясувалося, існує розпорядження голови обласної державної адміністрації, що зобов’язує місцеві громади самим оплачувати проходження медичних комісій своїми допризовниками. «Хоча в жодному законі такої норми немає», – уточнив В.Дубович і назвав розцінки: за проходження основної медкомісії – 165 гривень за одного юнака, за повторну комісію – по 179 гривень, а у випадку необхідності додаткової комісії – від нуля до 882-х гривень. «Як я можу знати, що тому чи іншому юнакові справді треба пройти додаткову медкомісію? Хто визначив ці норми і чим обгрунтовані такі суми? І це, зверніть увагу, ми повинні платити до основної субвенції, яку щороку даємо і на Новосанжарську лікарню, і на Центр ПМСД» – додав В.Дубович.
«А чому держава не хоче оплачувати медкомісії? – у свою чергу запитував депутат Володимир ЗАМУЛА. – Якщо державі наші юнаки не потрібні як солдати, то нам вони потрібні як підприємці, трактористи чи водії. Хай залишаються дома і працюють на громаду».
Звісно, це гірка іронія, викликана тим, що держава усе більше проблем намагається скинути на плечі громад і самоусунутися від їх вирішення.
Емоційно наговорившись, депутати затвердили своїм голосуванням кожен пункт з підготовлених пропозицій щодо розподілу коштів. Так само уважно заслухали кожну заяву на благодійну допомогу, вникаючи в потреби кожного заявника.
У другій половині дня збиралися відразу три депутатських комісії: з питань земельних відносин, з питань освіти і регламентна.

Отже, найближчого понеділка – сесія сільської ради, яка остаточно затвердить всі схвалені постійними комісіями пропозиції.