УВАГА! ВАЖЛИВО! ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!
Дата: 09.07.2021 09:23
Кількість переглядів: 208
Для забезпечення сприятливого екологічного та санітарного стану сіл громади, збереження здоров'я і зменшення захворюваності людей на алергійні хвороби, інформуємо про необхідність боротьби з карантинними рослинами та бур’янами шляхом скошування, виривання з коренем, виполювання їх поблизу своїх садиб та офісів, на прилеглих і закріплених територіях.
Періодичність опадів та їх різка зміна сонячними променями створюють сприятливі погодні умови для росту карантинних рослин. На сьогодні найбільш масовим бур’яном в Україні є амброзія полинолиста.
Ця рослина починає цвісти з кінця липня і закінчує в жовтні. Розвиваючи потужну надземну масу й кореневу систему, амброзія сильно пригнічує культурні рослини та споживає з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин.
Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур'яном. Добре відомо, що пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз. У період цвітіння від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очі, з'являється нежить і сльозотеча, розвивається астма. Можуть також спостерігатися сильні головні болі, поганий сон або й безсоння, втрата нюху і смаку, знижена концентрація.
Амброзія засмічує посіви різних сільськогосподарських культур, сади, виноградники, присадибні ділянки. Як світлолюбна рослина, вона краще почувається на угіддях з порушеним природним покривом і на посівах просапних культур. У зв'язку з неможливістю використання гербіцидів на території населеного пункту, основний спосіб боротьби з амброзією - механічне знищення. На малих ділянках бажано знищувати бур'ян із корінням. Великі ділянки необхідно регулярно скошувати, не допускаючи появи насіння.
На жаль, окремі суб’єкти господарювання в нашій громаді безвідповідально ставляться до необхідності боротьби з карантинними бур’янами.
Згідно зі ст. 12 Закону України «Про карантин рослин», землекористувачі та власники земельних ділянок повинні виконувати фітосанітарні правила та здійснювати фітосанітарні заходи у межах прилеглих та закріплених територій, сприяти проведенню карантинних заходів. А відповідно до ст. 152 Адміністративного Кодексу України, повинні дотримуватися правил благоустрою територій населених пунктів.
Тому звертаємося до всіх жителів нашої громади з проханням пам’ятати, що чистота навколишнього середовища та здоров'я людей — це ті проблеми, у вирішенні яких не можна стояти осторонь. У зв’язку з цим закликаємо всіх мешканців Нехворощанщини привести до належного стану свої прилеглі та закріплені території й не дати розповсюджуватись небезпечним карантинним бур’янам. Не допускаймо випадків, коли безвідповідальних і несумлінних землекористувачів доведеться викликати на засідання адміністративної комісії.
Збережемо чисте довкілля та здоров’я людей!