ЗАСІДАННЯ БЮДЖЕТНОЇ КОМІСІЇ
Дата: 11.08.2021 22:41
Кількість переглядів: 415
Сьогодні відбулося засідання бюджетної комісії, під час якої присутні обговорили важливі для життя нашої громади питання.
Після того, як головний економіст СТГ Любов НОМЕРОВСЬКА доповіла про необхідність внести певні зміни до бюджету на поточний рік, голова громади Віктор ДУБОВИЧ зауважив, що на даний час майже зовсім немає перевиконання нашого бюджету. «Ми сьогодні робимо для громади більше, ніж робилося будь-коли: триває реконструкція медзакладу і харчоблоку в Нехворощанській школі, у навчальних закладах іде підготовка до навчального року, ведуться ремонти у дитсадку і школі села Маячка, щось ми намагаємось вирішити у плані ремонту доріг, вуличного освітлення, реалізовуються різні соціальні проєкти, які ми виграли в рамках обласного бюджету участі, і т.д. Лише під будівництвом у нас п’ять об’єктів. Але робиться це виключно за кошти, залучені зовні. Доводиться їздити, просити, благати, домовлятися. І добре, що в багатьох випадках нам ідуть назустріч. Бо основний бюджет не наповнюється з багатьох об’єктивних причин. Якщо у 2018-2020 роках він складав 67 мільйонів гривень, то нині ледь дотягує до 55-ти мільйонів. Не думаю, що наші опоненти, які сьогодні критикують нас за бездіяльність, змогли б зробити більше в таких фінансових умовах».
«Звісно, за короткий термін всього, що треба, не зробиш, усіх проблем не вирішиш. Але коли бачиш, як директори Нехворощанської та Маячківської шкіл стараються підготувати свої заклади до навчального року, то хочеться їм допомагати, – продовжив Віктор Олександрович. – В обох цих школах добавляється кількість учнів, бо сусіди стежать за розвитком нашої громади і переводять у наші школи своїх дітей. Це приємно, бо люди бачать позитив у нашій роботі, є конструктивна співпраця з керівниками і вчителями названих шкіл».
Далі В.Дубович повідомив про те, що мав розмову з юристкою, яка живе у Полтаві й дистанційно обслуговує Мачухівську, Щербанівську та ще кілька інших громад, має практичний досвід у цьому. Вона погодилася працювати і з нашою громадою. Оскільки знайти тут досвідченого юриста майже неможливо, то це реальний вихід із ситуації, адже за сучасних умов не обійтися без його послуг. Члени бюджетної комісії погодилися з цим, схваливши проєкт рішення щодо створення віддаленого робочого місця.
Так само голова громади вніс пропозицію розглянути питання щодо можливості створення у громаді комунального господарства, яке могло б займатися газопостачанням, тобто обслуговуванням газової мережі. З такою ідеєю до керівництва СТГ звернувся кобеляцький блогер Павло ГУНЖЕЛЬ. Подібний досвід в Україні є, і депутат Володимир ЗАМУЛА пропонував ґрунтовніше його вивчити. Скажімо, чи передасть цю мережу нам на обслуговування «Полтавагаз»? «Але ми нічим тут не ризикуємо, Павло Олександрович зобов’язався провести всю підготовчу роботу до реєстрації цього підприємства і ми поки що лише уповноважуємо його на це» – пояснив Віктор Олександрович.
Чимало часу пішло на обговорення звернення головного лікаря КНП «Новосанжарський центр первинної медико-санітарної допомоги Новосанжарської селищної ради» Олега ЯКОВЕНКА про виділення додаткових коштів на діяльність цього закладу. Оскільки сам Олег Володимирович з поважних причин не зміг взяти участь у засіданні комісії, то замість нього приїхала заступниця з економічних питань Яна СІРЕНКО. Ясна річ, вона не змогла дати відповідь на всі запитання, які є у голови громади, у головного економіста СТГ та в депутатів. Наприклад, заступниця голова громади Ольга ХОМЕНКО звернула увагу, що сьогодні керівник ПМСД – це перш за все менеджер, який повинен і самостійно вишукувати кошти, знаходити невикористані резерви, вносити якісь пропозиції щодо покращання роботи ФАПів та амбулаторій, а не тільки просити кошти. «То що зроблено у цьому плані вашим керівництвом?» – запитував Яну Юріївну депутат В.Замула. «Чому жодного разу Олег Володимирович не приїхав у Нехворощу поцікавитися ходом реконструкції приміщення під медичний заклад? – цікавився В. Дубович. – Щоб внести якісь пропозиції, обговорити придбання необхідного обладнання, тощо. Для вас же будуємо! А чи часто він буває в інших медзакладах нашої громади? Чому досі не впорядкував штатний розпис, про що ми з ним домовлялися ще на початку року? А це була б економія. Ви навіть не знайшли можливості утримати медика, якого ми знайшли для своєї громади і готові були оплатити його інтернатуру!» – обурювався В.Дубович.
Коли подивитися на використання коштів у розрізі на так звані старостинські округи, то Соколовобалківський чисельніший за Маячківський, але коштів у Маячківську амбулаторію спрямовано більше. «Чому так?» – намагалася з’ясувати заступниця голови СТГ Світлана КАЛІНІЧЕНКО.
Після багатьох запитань Яна Сергіївна відповідала відверто: «Це питання не до мене». Зрештою, В.Замула уточнив у неї: чи всі фінансові зобов’язання перед ЦПМСД, передбачені законодавством, виконує наша громада? Почувши ствердну відповідь, Володимир Іванович підсумував цю тему: «Ми не упевнені, що додаткові кошти, які ви раз у раз просите, використовуються прозоро і цілком на користь наших медиків. Тому не можемо надалі виділяти фінансову допомогу без чіткої картини і без упевнення, що всі вони повертаються в нашу громаду. Бо чомусь виходить, що ми свої зобов’язання виконуємо, але двох соколовобалківських медиків ваше керівництво відправляє у відпустку за власний рахунок. Це при тому, що до них щодня черга стоїть на крапельницю. За таких обставин не можна називати ефективною управлінську діяльність керівництва вашого закладу».
Насамкінець члени комісії розглянули заяви громадян на виділення фінансової допомоги на лікування.
Тепер до обговорення цих та інших питань депутати повернуться на сесії, яка відбудеться 13 серпня.