ВІЗИТ ПОЛТАВСЬКИХ ГОСТЕЙ
Дата: 27.08.2021 16:23
Кількість переглядів: 524

Спочатку гості оглянули приміщення опорного закладу «Нехворощанський ЗЗСО І-ІІІ ст.», у першу чергу – реконструйовані їдальню та харчоблок. Можна без перебільшення сказати, що не в кожній міській школі є такий, як тут: все сяє кахельною плиткою, нові каналізація і водогін, електроустаткування, сантехніка для дітей і санвузол з душовою кабінкою для кухарів, всюди пластикові двері й вікна. Єдине, чого поки що не вистачає – сучасного обладнання на кухню, яке має прибути за кілька тижнів, тому тимчасово установили старі плити й шафи, адже через чотири дні почнеться навчальний рік. Присутні з захопленням оглядали їдальню, а керівниця закладу Тетяна ГРИЦАЙ дякувала гостям з Полтави за допомогу та підтримку, без чого не здійснилася б давня мрія нехворощанських педагогів – оновити харчоблок.

«Ми живемо у період реформ, у тім числі й в освітній галузі, що вимагає від вас, педагогів, постійного підвищення кваліфікації, рівня особистих знань і навичок для того, аби йти в ногу з часом, – говорив Олександр Біленький. – Сьогодні як ніколи діти повинні виховуватися на засадах патріотизму і знати, що таке Україна і її незалежність, яку високу ціну за неї платять наші солдати на Сході. Ваше уміння достукатися до дитячих сердець якраз і формує з учнів зрілих громадян суспільства, свідомих особистостей. Для вас починаються своєрідна «посівна кампанія» на освітянській ниві, тож засівайте її зернами знань, доброти, любові до рідного краю. Бажаю всім закладам вашої громади вдалого старту в новий навчальний рік, благополуччя і стабільного розвитку».

Водночас я змушений сьогодні перед вами вкотре говорити, що не задоволений роботою керівниці Соколовобалківського навчального закладу, яка більшу половину літа відпочивала, ще й за власний рахунок доточивши на два тижні свою основну відпустку, відтак і школа до першого вересня підготовлена незадовільно. Там проблем найбільше, але хай оцінку тій ситуації дають батьки учнів та колектив педагогів. Це школа, де дітей меншає, вони виявляють бажання навчатися в Андріївському ліцеї і переходять туди. За свою справу треба вболівати, лише тоді буде позитивний результат.
Я бажаю усім вам вдалого старту в новий навчальний рік, без проблем його прожити і завершити з успіхами. А ми, керівники, старатимемось залучати в громаду якісь інвестиції, щоб створювати для молоді робочі місця, щоб народжувалося більше дітей, щоб наші села не перетворювалися на хутори. Хоча не все залежить від нас. Ніяк не вдається вирішити питання ремонту дороги до Соколової Балки, і от буквально сьогодні наш автомобіль екстреної медицини віз породіллю до Нових Санжар майже годину. Це велика проблема, яку треба вирішувати якнайшвидше».
Ольга ХОМЕНКО говорила присутнім: «Генії народжуються в селі, але щоб вчасно розкрилися в дітях таланти, над тим працюють вчителі, яких треба підтримувати, стимулювати, заохочувати, створювати їм належні умови праці. Тут ми відчуваємо підтримку з боку очільників обласної ради. Хочу висловити подяку Олександру Юрійовичу за небайдужість до Нехворощі. Попри свій щільний графік роботи, ви у нас уже вдруге, і цим похвалиться не кожна громада. Подяки заслуговують ініціативи обласної ради, завдяки яким наші заклади пишуть проєкти і виграють, одержуючи додаткові можливості для свого розвитку. Приміром, у Нехворощі буде екологічний клас, у Соколовій Балці – зона відпочинку, Маячка завдяки цьому придбала меблі, і так далі. Ви зуміли наштовхнути всі органи місцевого самоврядування області на проєктну діяльність. Олександру Васильовичу хочу подякувати за те, що минулого року підтримали на виборах кандидатуру Віктора Олександровича Дубовича і тепер наша громада має енергійного, наполегливого, ініціативного лідера. Ще не минув рік, як працює наша команда під його керівництвом, але ми вже бачимо прорив у багатьох напрямках соціального розвитку громади».

Далі полтавські гості оглянули хід реконструкції медичного закладу в Нехворощі. Там повним ходом ідуть внутрішні роботи, а зовні збудовано ганки з пандусами та навісами. Завезено щебінь для будівництва автостоянки, а пізніше закладатиметься парк медиків.