Сьогодні Марії Єфремівні 85 років з дня народження

Дата: 16.09.2021 18:43

Коли нехворощанку Марію Єфремівну СОЛОДКУ попросили розповісти свою біографію, вона відповіла коротко: «Що там розказувати? Все життя у колгоспі, на фермі…». Але скільки праці стоїть за цими кількома словами! Щоденної, важкої, часом без вихідних та довготривалих відпусток. Бо її покоління селян знало тільки одне: «Треба!». Треба для колгоспу, для країни, для побудови світлого майбутнього. Чи їхня тепер вина, що всі ті ідеали знівелювалися, розтопталися, зникли як вранішнє марево? І мають тепер колишні колгоспники не світле теперішнє, а мізерну пенсію та астрономічні рахунки за комірне.

«Та я й зараз оце стала б до роботи, аби додалося здоров’я!» - каже Марія Єфремівна, посміхаючись і приймаючи привітання на свою адресу. Бо виповнилося їй сьогодні 85 років з дня народження. Ціла епоха увібралася в ті роки! І багато чого можна пригадати та розказати, та лихе в цей день згадувати не варто, а хорошого було не так і багато. Головне тепер, щоб надалі жилося в родинному затишку, щоб ноги ще носили вийти до сонечка, бабиному літові порадіти. А зима щоб була тільки в природі, а не в душі, і щоб бабуся Марія ще не одну життєву весну зустріла. «Бо ми і через п’ять років приїдемо вас поздоровляти!» - обіцяли заступниця голови громади Зоя КОРОЛЕНКО та секретар сільської ради, а водночас і племінниця ювілярки Світлана БУГОРСЬКА.