ВАЖЛИВО! Інструкція для цивільних! Підготуйтеся ЗАРАЗ!

Дата: 26.02.2022 13:27

1. Заклейте вікна скотчем. Просто хрест навхрест. Це не для потужних вибухів, але трохи допомагає – скло не розлетиться по кімнаті і не завдасть вам шкоди.
2. Великий відсоток гине від скла. В кімнаті де знаходитесь - закладіть куртками та іншим одягом вікно. Це може допомогти.
3. При перших звуках сирени – ховайтесь у ванну кімнату або будь-який простір без вікон, краще біля несучої стіни.
4. Якщо приватний будинок і є підвал, віднесіть туди лопату і запас ліків, їжі, води, відро.

5. Якщо є мішки з піском в приватному будинку - на вікна.

6. Запасіться водою, за потреби перекрийте газ. Зарядіть всі акумулятори.
Коли обстріл!
1. Не цікавтеся звідки куди летить, тримайтеся подалі від вікон.
2. Не наближайтеся і не торкайтеся до будь-яких уламків ракет/мін, і т.д. Якщо воно не вибухнуло одразу - може вибухнути від найменшого впливу, навіть торкання.
3. Не панікуйте.
4. Якщо ви в квартирі – ховайтеся в простір без вікон, краще біля несучої стіни.
5. Тримайте аптечку біля себе. Втрата крові зазвичай причина смерті. Гляньте, як зупиняти кров.
6. Якщо обстріл застав вас у кімнаті - жміться у вугол біля вікна. Але ліпше – у ванну без вікон.
9. І останнє. Якщо обстріл з РСЗО чи багато чого іншого і якщо ви поводитеся безпечно - шанси вижити дуже високі. Безпечно - це ховатися. Якщо ж є підвал чи бомбосховище – туди! Але поки біжиш - дуже небезпечно.

Головне, щоб перекриття підвалу було залізобетонним або цегляним, а несучі стіни – відповідної товщини (не в одну цеглу), аби витримати удар. Тоді, навіть якщо впадуть стіни будинку, люди в підвалі залишаться неушкодженими.

Аби безпечно вибратись, у підвалі мають бути окремий вхід і вихід. Але це не завжди реально, тому облаштовуйте те, що є.

Двері мають бути залізні або оббиті залізом. Висота приміщення – не менше 1,7 м.

У сховищі краще користуватися ліхтариком (не свічками – бо не буде чим дихати) і пляшку води можна взяти з собою, а де немає туалету – треба поставити відра. А також – каремат, щоб сісти чи лягти.

11. Якщо застало вас на вулиці - шукайте траншеї й бордюри. Що завгодно нижче рівня землі. Краще бігти (приблизно якщо встигаєте за 3-5 секунд) до стіни будинку і ховатися за нею. Але!!! Бережіться багатоквартирних будинків. При вибуху скло вилітає і на вулицю. Якщо до будинку далеко - шукайте траншею.

12. Перечікуйте в безпечній позиціі. При крайній необхідності – повзти в укриття.