ШТРАФ ЗА НЕОБЕРЕЖНЕ ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ
Дата: 26.04.2022 21:54
Кількість переглядів: 168
Сьогодні у кабінеті голови громади Віктора ДУБОВИЧА відбулось засідання адміністративної комісії, яка розглянула кілька питань. Зокрема, до складу комісії увели начальницю відділу архітектури, містобудування, капітального будівництва та інвестицій виконавчого комітету Інну Миколаївну ЧЕРНУХУ. Потім запросили на засідання жителя Нехворощі Сергія Васильовича ДЕШЕВОГО, на якого надійшов протокол з Новосанжарського відділення поліції. Голова адмінкомісії, заступник голови СТГ Микола ЗАВЕЗЬОН пояснив присутнім, що в тому протоколі зафіксовано факт необережного поводження з вогнем С.В.ДЕШЕВИМ, у результаті чого біля його садиби сталася пожежа на відкритій ділянці ґрунту, вигоріла значна частина сухостою. «Полум’я вогню було заввишки з житловий будинок, а дим накрив майже всю вулицю Родникову», – підтвердив свідок тієї події Григорій Дем’янович ЧУЙКО, якого також запросили на засідання комісії.
С.ДЕШЕВИЙ дав з цього приводу своє пояснення: «З донькою поралися біля городу, потім вирішили піти до хати випити кави. Йдучи до двору, я викинув недопалок цигарки і не звернув уваги, що він потрапив у суху траву. Через кілька хвилин у вікно побачили, що біля городу горить сухостій, відразу ж вибігли й почали гасити. Доки приїхав пожежний автомобіль, а за ним і новосанжарські поліцейські, ми самі впоралися з вогнем. Хоча вигоріла значна територія, бо був вітер, навіть згоріли наші куртки і кофти, якими намагалися погасити полум’я…».
Сергій Васильович визнав, що загорання сталося через його необережність, і якби відразу не кинулися гасити полум’я, то пожежа розповсюдилася б на сусідні подвір’я, могла б накоїти чимало лиха. Також погодився із складеним поліцейськими протоколом, не заперечував своєї вини.
Голова комісії М.ЗАВЕЗЬОН пояснив, що подібні дії підпадають під статтю 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає покарання тільки у вигляді штрафу в розмірі від 340 до 1360 гривень. І нагадав, що в умовах військового стану покарання за всі правопорушення суттєво посилюються, у тім числі й контроль за дотриманням правил благоустрою територій населених пунктів. Сьогодні категорично заборонено палити навіть купу сміття на власному подвір’ї, адже дим від того здіймається до неба, і це може привертати увагу ворога. І прикро, коли люди цього не розуміють. Деякі свідомо підпалюють луки та зарості очерету. За цим здійснює контроль Полтавське районне управління ГУ ДСНС, і вже є випадки у нашій громаді, коли воно накладало на паліїв штрафи до трьох тисяч гривень.
Оскільки Сергій ДЕШЕВИЙ не здійснював свідомого підпалу, а загорання сталося в результаті необережного поводження з вогнем, до того ж визнав свою вину і доклав особистих зусиль для гасіння пожежі, то в ході обговорення цієї ситуації члени адмінкомісії винесли рішення накласти на нього мінімальний штраф, тобто в сумі 340 гривень.
Принагідно члени комісії винесли й інше рішення: на офіційних сторінках сільської ради звернутися до жителів громади з нагадуванням про посилення відповідальності не тільки за розведення багать на відкритих територіях, а й за належним утриманням своїх обійсть.
Отже, вкотре ПРОСИМО УСІХ МЕШКАНЦІВ НЕХВОРОЩАНЩИНИ навести лад на територіях своїх дворів, садків, городів та прилеглих до них територій, а юридичних осіб – до прибирання на закріплених територіях. «Не дивлячись на складну ситуацію в державі, ми не повинні опускати руки і жити в оточенні смітників, – говорив голова громади Віктор ДУБОВИЧ. – Щовесни ми традиційно стараємось чепурити громадські зони і вулиці, впорядковуємо місця тимчасового накопичення твердих побутових відходів тощо. Незабаром настане період викошування трави. І кожен житель наших сіл повинен до цього долучатися, інакше громада не буде впорядкованою».
При цьому нагадувалося, що у громаді налагоджено централізоване вивезення сміття і кожен житель повинен користуватися цією послугою, аби не створювати стихійні смітники і не спалювати непотріб на місці.
Окрема проблема тут – покинуті садиби. З одного боку, в них є законні власники, з іншого – не знайдеш, хто там повинен прибирати. Хоча городи обробляються, а ось двори часто перетворюються в стихійні смітники. «Ми подумаємо, як вирішувати цю проблему», – запевнив Віктор Олександрович.
Члени адміністративні комісії звертають увагу, що з наступного тижня ПОЧНЕТЬСЯ ОБ’ЇЗД усіх вулиць кожного села нашої СТГ в присутності заступників голови громади. При цьому проводитиметься фотофіксація як кращих, впорядкованих садиб, так і тих, на які соромно дивитись. Їх господарі так само запрошуватимуться на засідання адмінкомісії й теж притягатимуться до адміністративної відповідальності. «Адже прибрати біля свого двору – це не добровільна справа, а обов’язок кожного, хто живе у громаді, – говорили присутні. – Для того не треба великих ресурсів, достатньо лиш свого бажання. А його в деяких господарів якраз і не вистачає, тому таких будемо виявляти і карати штрафами та розповідями про них у мережі Інтернет».
Крім того, присутні порушили ще одну проблему – бродячих собак, які зграями бігають вулицями сіл, лякають дітей і дорослих, іноді нападають на домашніх тварин. Це теж проблема, яка чекає вирішення, і вона теж буде в полі зору адміністративної комісії.
Наостанок голова громади Віктор ДУБОВИЧ торкнувся питання гуманітарної допомоги, що надходить у нашу громаду як для тимчасово переміщених осіб, так і для медичних закладів. Надходить з різних джерел: від кобеляцького та полтавського Клубів «Ротарі», а найбільше допомагає народний депутат Костянтин Іванович КАСАЙ, вже не один вантаж одержала від нього Нехворощанщина. «Але я з жахом читаю в соціальних мережах, нібито в сусідніх громадах така ж допомога не доходить до тих, кому вона адресована, там звинувачують місцеву владу ледь не в розкраданні гуманітарки. Запевняю, що у нас таких випадків не зафіксовано. Більше того, для недопущення подібних чуток і звинувачень на нашій території, я дав розпорядження своїм заступникам, аби всі ліки, продукти харчування та засоби гігієни розподілялися між селами пропорційно і видавалися не просто так, а через підписи у відповідному акті. Щоб усе було задокументовано, як слід, і не виникало навіть сумнівів у тому, що якась частина допомоги минає законних адресатів».