A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

ВАЖЛИВО! ВИМОГИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН В МЕЖАХ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

Дата: 03.05.2022 21:36
Кількість переглядів: 251

Фото без описуЗ початком весняно-літніх робіт від громадян надходять звернення та скарги стосовно використання пестицидів та агрохімікатів на присадибних ділянках, городах, приватних домоволодіннях. Зокрема, власники земельних ділянок та місцеві жителі проводять обробки в денний час, у спекотну та вітряну погоду, не попереджаючи сусідів про застосування пестицидів застосовуючи механізовані великогабаритні оприскувачі. Внаслідок цього заподіюється шкода здоров’ю людей, а також рослинам та тваринам у сусідніх приватних домоволодіннях. Зокрема, уже зараз з’явилися ВИПАДКИ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ!

 

Тож нагадуємо вам, що згідно з Державними санітарними правилами ДСТП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на території лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової галузі.
 
Застосування пестицидів для зелених насаджень в межах села дозволяється тільки з 22-ї до 7-ї години при мінімальних висхідних повітряних потоках.
 
Забороняється обробка парків і зелених насаджень в населених пунктах в радіусі 1000 м навколо них стійкими і високотоксичними пестицидами, а також препаратами, що мають неприємний різкий запах.
Для обробітку індивідуальних садів та городів у межах населеного пункту можна застосовувати лише ті пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населення і тільки ручними чи ранцевими оприскувачами при швидкості вітру до 4 м/с.
 
Забороняється залишати пестициди та отруєні принади без охорони в місцях застосування. Не допускається, щоб діти мали вільний доступ до пестицидів.
 
Працювати з пестицидами необхідно тільки в спецодязі, рукавичках, захисних окулярах та респіраторах.
Також варто звернути увагу на те, що питання застосування громадянами пестицидів на присадибних ділянках та відшкодування заподіяної від того шкоди сусідам регулюються Земельним кодексом України. Якщо виникає конфліктна ситуація, потерпілий негайно звертається до медичного закладу, якщо завдано шкоду здоров’ю, або до дільничного поліцейського, та в присутності свідків фіксується завдана шкода, відбираються зразки пошкоджених рослин, якщо це можливо - робочий розчин чи сам препарат, і відправляються на дослідження в токсикологічну лабораторію (дослідження всі платні і виконуються за рахунок замовника). Після зібрання всіх доказів (акти обстеження, експертні висновки тощо) потерпілий може звернутись до суду про відшкодування завданих збитків.
Порушення вимог чинного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.
 
Перелік даних правил допоможе кожному громадянину уникнути конфліктних ситуацій при застосуванні пестицидів на своїх присадибних ділянках та городах, які часто виникають в період застосування отрутохімікатів, але головне – зберегти добросусідські відносини та взаєморозуміння, і водночас зменшити застосування самих пестицидів та агрохімікатів.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь