Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

Побажаємо юним трактористам успішно знайти себе в улюбленій професії

Дата: 25.05.2022 14:47
Кількість переглядів: 405

Фото без описуУ далекому 1969 році з ініціативи тодішнього директора Нехворощанської середньої школи Анатолія Савича ІОПИ хлопці-старшокласники стали вивчати тракторну справу. А на початку літа 1970-го перші 63 випускника разом з атестатами зрілості одержали і посвідчення тракториста. Відтак ці навчання відразу ж набули великої популярності серед підлітків, які вивчали механізаторську справу з великим задоволенням, адже багатьом після закінчення школи вже не треба було йти навчатися у профтехучилища, вони могли відразу ж ставати до роботи у місцевих колгоспах.

Пізніше тракторну справу почали вивчати й дівчата (спочатку їх навчали швейній або кулінарній майстерностям), тому ще в старій школі обладнали кабінет механізації зі стендами і таблицями, щороку він поповнювався новими унаочненнями. На шкільному подвір’ї облаштували спеціальний майданчик, де знаходився причіпний сільськогосподарський інвентар. Колгоспи всіляко сприяли професійній підготовці молоді, надаючи школі всіляку техніку, а влітку – робочі місця для юних трактористів, аби ті покращували свою практику на колгоспних полях.

У 1976-1977 навчальному році механізаторську справу опановували 98 старшокласників, навчали їх Анатолій Петрович КОСТЯНЕЦЬКИЙ (див. чорно-білі фото) і Михайло Пилипович ЛУК’ЯНЕНКО.

Після введення в дію нового шкільного приміщення ця справа з успіхом продовжилася, для того побудували гаражі, придбали відповідну техніку: трактори, автомобіль, плуги, культиватори, сівалку, картоплекопач, тракторні причепи і навіть комбайн «Нива». Щороку молоді учні-трактористи, у тім числі й дівчата, брали участь не тільки в обласних, а й в республіканських змаганнях, майже завжди виборюючи призові місця. Тому слава про високий рівень підготовки механізаторських кадрів у Нехворощанській школі полинула далеко за межі Полтавщини. Так далеко, що у 1989 році цим зацікавилися московські кінематографісти – режисери творчого об’єднання «Екран», знявши на базі школи документальний фільм про трудове виховання молоді. А восени того ж року питання про підготовку в Нехворощі майбутніх кадрів для агропромислового комплексу слухалося на колегії Міністерства освіти України, за рішенням якої школа одержала в подарунок міні-трактор Т-30 Володимирського тракторного заводу, що й досі безвідмовно служить школярам, і другий у Новосанжарському районі комп’ютерний клас.

Пізніше навчальний заклад одержав ліцензію Міністерства освіти і науки України на надання освітніх послуг, пов’язаних з набуттям професійної освіти по спеціальності «тракторист-машиніст категорії «А». Після того її через кожні п’ять років поновлювали, а на початку 2019 року Міністерство видало наказ про безстрокову дію ліцензії.

Всього з 1970 року професію тракториста у Нехворощанській школі здобув 1191 учень. У тому числі – й нинішні п’ятнадцять випускників, які згодилися вивчати тракторну справу, семеро з них – дівчата. Учора всі вони складали теоретичні та практичні іспити з цього предмету, а разом з ними – і четверо старшокласників з Маячки.

На початку такого відповідального дня, коли діти сіли за парти у спеціалізованому класі, їх привітали екзаменатори з Полтави, а також керівниця закладу Тетяна Леонідівна ГРИЦАЙ і педагоги Василь Дмитрович ЖОРНЯК та Сергій Васильович ШВЕД. Вони побажали учням успішно показати набуті знання і підтвердити право керування трактором. А Тетяна Леонідівна поділилася особистою мрією запровадити в опорному закладі ще й вивчення автосправи, адже нині майже всі прагнуть одержати посвідчення водія легкового автомобіля.

Мабуть, не знайдеться жодної людини в Нехворощі, яка не підтримала б цю ідею. Ми ж до всього сказаного побажаємо юним трактористам успішно знайти себе в улюбленій професії. Звісно, не для кожного буде головною в житті механізаторська справа, але кожен з цьогорічних випускників, як і всі їхні попередники за більш як 50-річну історію вивчення тракторної справи у Нехворощі, берегтиме у власному архіві документ про свою першу професію, набуту в стінах рідної школи.

Олександр ЗІНЧЕНКО



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь