В нашу громаду прибула молода команда з Полтавського відділення благодійного фонду «Право на захист», яка спочатку працювала в Нехворощі, потім побувала і в інших селах.

Дата: 23.06.2022 15:38

Фото без описуСьогодні з дев’ятої ранку біля сільської ради було багатолюдно: як анонсувалося раніше, в нашу громаду прибула молода команда з Полтавського відділення благодійного фонду «Право на захист», яка спочатку працювала в Нехворощі, потім побувала і в інших селах.
Ця організація зосереджує діяльність на наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам та особам, які потребують міжнародного захисту, особам без громадянства, особам з підвищеним ризиком безгромадянства та особам без документів. Даний проєкт почав діяти майже відразу після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Спочатку в західних регіонах, потім поширився на всю територію держави.

Команда, яка приїхала до нас, складається з чотирьох чоловік: юрист Олександр ТРЕГУБ, реєстратори Анастасія БАБИЧ, Єлизавета ЗАГАНАШ та Олександр ШИНКАРЕНКО. Він розповідає: «Наше завдання – реєструвати внутрішньо переміщених осіб на одноразову фінансову допомогу в розмірі 6660 гривень на особу. Реєструємо вразливі категорії населення, тобто це пенсіонери, люди з інвалідністю, з тяжкими хронічними захворюваннями, одинокі батьки та неповнолітні особи віком до 18 років, які без супроводу батьків або ж піклуються про своїх молодших братів-сестер чи недієздатних батьків».

Олександр ТРЕГУБ від себе додає: «Ми безкоштовно надаємо юридичну допомогу з питань щодо фіксації зруйнованого чи пошкодженого майна, роз’яснюємо алгоритм дій в таких ситуаціях. Звертаються до нас і з питань затримки пенсій внутрішньо переміщеним особам, з питань успадкування майна на окупованих територіях, трудові відносини з роботодавцями і тому подібне. Тобто з тих юридичних питань, з якими можуть стикатися люди, котрі опинилися в числі внутрішньо переміщених осіб».

Працювали гості у приміщенні сільської ради, де їх зустріла заступниця голови громади Зоя КОРОЛЕНКО, визначила для кожного робоче місце. Не зосталися обділеними увагою і діти, які прийшли з батьками чи бабусями, їм Зоя Петрівна подарувала іграшки з гуманітарних наборів.