Дата: 11.08.2022 09:30

Фото без описуЗа повідомленням начальника ОВА Дмитра ЛУНІНА, Полтавщина очікує до 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб із Донеччини, яких обов’язково евакуйовують із регіону.

«Ми десь очікуємо, крім того, що люди приїдуть і самі винайматимуть житло або жити в своїх родичів, від 10 до 20 тисяч осіб, які можуть до нас приїхати», — каже Дмитро Лунін.

Очікує прибуття таких сімей і наша громада, готуючи для них вільні приміщення.
«Якщо нам Мінреінтеграції тимчасово окупованих територій зможуть допомогти і надати додаткові ліжка, матраци, білизну, то ми зможемо це зробити. І саме в тих закладах, які не використовують для навчального процесу, розмістити тих осіб», — додав начальник Полтавської ОВА.

Під час візиту на Полтавщину міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина ВЕРЕЩУК повідомляла, що людей планують евакуйовувати автобусами та потягами. Їм оформлюватимуть довідку внутрішньо переміщених осіб та реєструватимуть на отримання виплат від держави. Під час вивезення планують забезпечити жителів Донеччини харчуванням та гуманітарною допомогою від закордонних партнерів.

2 серпня на Донеччині розпочалася обов’язкова евакуація населення. Пов’язана вона, зокрема, із неможливістю забезпечити опалювальний сезон в області.