Сьогодні – МЕДОВИЙ СПАС

Дата: 14.08.2022 22:02

Фото без описуСьогодні – МЕДОВИЙ СПАС. Це народна назва православного свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спасу та Пресвятої Богородиці, яке відзначають у перший день Успінського посту 14 серпня (1 серпня за старим стилем). Його ще називають Маковієм, або Першим Спасом. З Маковія починається Успенський піст, який завершується 28 серпня святом Успінням Пресвятої Богородиці.

В цей день вшановується пам’ять про візантійську святиню — частини Животворчого Хреста Господнього, на якому був розіп’ятий Христос, а також пам’ять Макавейських мучеників, які не зрадили юдейську віру на користь нав’язаного еллінськими колонізаторами язичництва. Ім’я юдейського очільника Макавея було адаптовано в українців як Маковій.

Це свято оповите романтизмом, бо символізує єдність людини з природою. Відтак сьогодні у церквах святять воду, квіти й мак. Святково вбрані православні віряни відвідують церкву, несучи букетики жовтих купчаків, чорнобривців, чебрецю, кудрявців, настурцій, рути-м’яти, нагідок, польових сокирок, лугової материнки, роман-зілля, васильків та великі достиглі голівки маку.

Вітаємо усіх жителів громади з і святом!
Нехай цей Медовий Спас
Буде радісним для вас!
Найщедрішим і щасливим,
Зробить хай життя красивим!
Хай здоров’я не підводить
І зло ніколи хай не шкодить!
Миру вам і радісного святкування!