Сьогодні для працівників закладів освіти Нехворощі та Центру надання соціальних послуг провели тренінг з надання невідкладної домедичної допомоги. На початку зустрічі присутніх привітали заступниця голови громади Ольга ХОМЕНКО та голова ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива» Юлія ПОПОВА.
«Домедична допомога не вимагає глибоких медичних знань або проведення складної діагностики. Заходам з невідкладної допомоги не важко навчитися. Їх легко запам’ятати і застосовувати при необхідності. Але, незважаючи на цю простоту, вони справді здатні врятувати людське життя. Домедична допомога – це дії до прибуття медиків» – розповіла на початку тренінгу директорка полтавської ГО «Медичний спецпідрозділ «Вартові життя», інструкторка з тактичної медицини та надання невідкладної допомоги Вікторія ЛОЗА.
«Від 30 до 50 тисяч людей щороку гине в Україні через те, що в момент різкого погіршення стану їхнього здоров’я або отримання травми поряд не виявилося нікого, хто вмів би надавати невідкладну домедичну допомогу. Бригада екстреної допомоги зазвичай не встигає прибути на місце протягом п’яти хвилигн, коли людину ще можна врятувати. Ця проблема актуальна для всіх країн світу. У країнах Європи 60-80% громадян вміють надавати таку допомогу, цього дітей вчать зі школи. Ми проводимо тренінги за всесвітньо відомою програмою BLS (базова підтримка життя). Найперше завдання, звісно ж, навчити ефективно надавати домедичну допомогу. Саме так, адже я сама була свідком численних помилок і неточностей, які люди допускали під час надання невідкладної допомоги. Чи не найбільша проблема – часто люди не беруться допомагати, бо просто не знають, як це правильно робити, і бояться ще більше нашкодити», – доповнила колегу інструкторка ГО «Вартові життя» Світлана ВАРВЯНСЬКА.
Тренінг тривав чотири години. Учасники вчились правильно робити масаж серця, штучне дихання, надавати першу допомогу при втраті свідомості. Інструкторки розповідали, як правильно та в якій послідовності виконувати потрібні дії, не припускаючись типових помилок.
Потім присутні мали можливість особисто закріпити на практиці здобуті знання за допомогою спеціальних манекенів, самостійно повторювали засвоєні навики. Від фахівчинь одержали відповіді на свої запитання.
Після завершення навчань учасники тренінгу отримали відповідні сертифікати.