Дата: 26.10.2022 22:58

Фото без описуСьогодні «коронний» ювілей зустрів багаторічний викладач гуртків Нехворощанського будинку дитячої та юнацької творчості, організатор і керівник сільського духового оркестру Віталій Юрійович Лещенко. З почесним 75-річчям його прийшли привітати голова громади Віктор Дубович та його заступниці Ольга Хоменко і Зоя Короленко. Вони бажали ювілярові ще довго жити у творчості, при здоров’ї, в радості від улюбленої справи.

Під час розмови згадалося минуле: як уміння володіти музичними інструментами спочатку перейняв від батька Юрія Архиповича, котрий грав в оркестрі нехворощанського колгоспу «Імені ХХ партз’їзду». Як після закінчення Гадяцького культосвітнього училища повернувся в рідне село і голова колгоспу імені Ілліча К.Ф.Подріз запропонував створити при Будинку культури дитячий духовий оркестр. А вже через рік, у 1975-му, колектив духовиків брав участь у різних конкурсах і здобув свою першу перемогу - друге місце в Новосанжарському районі. Ще через рік - перемога на обласному огляді. Потім було багато великих і маленьких перемог, було багато вихованців, які пройшли через руки, розум і серце Віталія Юрійовича, котрий навчив їх не тільки нотної грамоти, а й на все життя прищепив любов до музики.

На жаль, сьогодні гра на духових інструментах «вийшла з моди» і молодь важко зацікавити цією справою, тому вже дванадцять років не чули в Нехворощі оркестру. Думалося, що його історія остаточно завершилася. Але… Тепер уже можна відкрити читачам нашої сторінки невелику таємницю: з ініціативи голови громади і за підтримки Віталія Юрійовича наш духовий оркестр має намір відродитися! Свій перший виступ він готував до концерту, який планували провести з нагоди п’ятиріччя громади. Поки що концерт довелося відкласти, але невдовзі, сподіваємось, він таки відбудеться, і в його програмі буде приємний сюрприз для глядачів – виступ духового оркестру! Тож слідкуйте за нашими оголошеннями, а сьогодні ще раз привітаймо Віталія Юрійовича Лещенка з поважним ювілеєм. Хай здоровиться, радіється і твориться ще багато-багато літ!