Сьогодні відбулася чергова сесія Нехворощанської сільської ради
Дата: 27.10.2022 22:16
Кількість переглядів: 191

На сесію прибули й директорка Новосанжарської дитячої музичної школи Ірина Сергеєва та кілька батьків учнів цього закладу. Бо в рамках розгляду бюджетних питань мова знову йшла про виділення коштів цій школі на забезпечення навчального процесу для тринадцяти учнів з нашої громади. Учора під час засідання бюджетної комісії розглядалося прохання виділити на навчальний рік 460 тисяч гривень, сьогодні ж Ірина Миколаївна привезла нові розрахунки, де сума зменшилася до 258 тис. грн. Однак і вона не влаштовувала депутатів.
Тут важливо зазначити, що ніхто з народних обранців не заперечував, аби талановиті діти навчалися музиці, наголошувалося лиш на вибірковому підході в питанні підтримки обдарованих дітей. Скажімо, якщо чиясь дитина має талант до танців, малювання чи до якогось виду спорту, то батьки возять її на тренування в Полтаву і платять за це свої кошти, і лише навчання музиці повинне оплачуватися з місцевого бюджету. Бо батьківська плата за це хоч і є, та вона символічна – 200 гривень на місяць. Отут і виникає певна нерівність. «А ми за те, щоб для всіх дітей створювати однакові умови розвитку», – підкреслював голова громади. Для того він пропонував викладачці Надії Нікуліній перейти у штат Будинку дитячої та юнацької творчості, де вона зможе навчати дітей, у тім числі й з Маячки, але Надія Володимирівна відмовилась. Звісно, БДЮТ не зможе дати посвідчення про початкову музичну освіту, але знову ж таки – якщо хтось із батьків бажає, щоб їх дитина здобула таку освіту, то чому за рахунок бюджету? А як бути з тими, хто хоче здобути професію, приміром, водія, зварювальника чи швачки? Особливо якщо у них також є талант – до робітничих професій?
В кулуарах після вчорашнього засідання бюджетної комісії один депутат висловив навіть таку пропозицію: а чи не краще за ці кошти, які просить музична школа, вивчити одну талановиту дитину на лікаря з умовою, що вона повернеться в громаду і відпрацює тут кілька років?
Водночас голова громади навів ще й такі аргументи: ми наших працівників дитсадків та БДЮТ відправляємо на простій, у нас деякі медсестри працюють на пів ставки, зате фінансуємо музичну школу! Що про нас подумають виборці? «У нашому клубі викладачка танців працює на 0,25» – додала заступниця голови громади Світлана Калініченко.
До такої позиції «масла у вогонь» додала одна з батьків юного музиканта, яка безапеляційно заявила: «Ми теж маємо право на бюджет!». Не надто сприяла вирішенню цього питання на свою користь й Ірина Сергеєва, котра повідомила, що в кошторис закладено 10 відсотків до посадового окладу викладачів за престижність. А на зауваження депутатів-педагогів про те, що в колективах загальноосвітніх шкіл є вчителі з п’ятьма відсотками за престижність, а є взагалі працюючі за пів ставки, Ірина Миколаївна відповіла: «Значить, наші більше заслуговують. Бо якщо хтось у дитинстві ганяв м’яча чи грався на вулиці, то ми терпляче сиділи за музичними інструментами, потім навчалися в консерваторії…».
Пів години тривала дискусія навколо цього питання. Врешті-решт, коли присутні батьки заявили про згоду втричі підвищити батьківську плату (до 600 гривень на місяць), голова громади вніс пропозицію виділити Новосанжарській музшколі 200 тисяч гривень. За це й проголосували.
Розгляд наступних питань тривав значно швидше, бо всі вони були попередньо розглянуті на профільних комісіях. Тому без особливих зауважень внесли необхідні зміни до бюджету (інформувала начальниця фінансового відділу Любов Номеровська). Голова громади повідомив, що його заступник Микола Завезьон звільнився з посади, і запропонував на його місце кандидатуру Іванни Полухіної, котра до цього працювала художньою керівницею в Шедіївському клубі. Депутати погодили таке рішення і привітали Іванну Володимирівну, бажаючи їй витримки та успіхів. Далі у зв’язку з такими кадровими змінами внесли зміни й до персонального складу виконавчого комітету.
Болісним було прийняття наступного рішення – про ліквідацію Шедіївського дитсадка «Веселка». «Сьогодні там у списку четверо дітей, відвідує його одна дитина – онука завідувачки, і надалі перспектив немає» – повідомив Віктор Олександрович. У ході голосування 18 депутатів підтримали це рішення.
Далі пішла низка «процедурних» питань, таких як затвердження передавальних актів, зміни юридичних адрес, прийняття у власність безхазяйного нерухомого майна, надання дозволу на списання зношених основних засобів тощо. З цих питань інформували заступниця голови громади Зоя Короленко та начальниця відділу бухгалтерського обліку Ірина Кольба.
Крім того, депутати дали згоду на тимчасове перебування вихованців Соколовобалківського дитсадка «Берізка» у приміщенні місцевої школи, де є укриття на випадок повітряної тривоги і де в окремих кімнатах створюються належні умови для дошкільнят.
Під час внесення змін до програми «Шкільний автобус» (інформувала начальниця відділу освіти Ірина Шерстюк) присутні почули таку інформацію: сьогодні до Нехворощанського ліцею з сусідніх сіл Мала Нехвороща, Гупалівка, Чернеччина, Дмухайлівка, Мусієнкове підвозяться 84 учні (!). При цьому директорка ліцею по пам’яті називала точну кількість дітей з кожного села. Депутати згадали, як колись керівництво Соколовобалківської школи не могло назвати кількість учнів у десятому класі, тому хтось вигукнув у бік Тетяни Грицай: «Оце робота! Браво, Тетяно Леонідівно!». До трьох десятків дітей підвозяться і в Маячківську школу. Віктор Дубович відразу підкреслив, що завдяки цьому наша громада додатково має державної субвенції на освіту в сумі близько 3,5 мільйонів гривень у рік, і за це слід завдячити керівникам Нехворощанського і Маячківського навчальних закладів.
Як завжди, заяви з питань земельного законодавства озвучила начальниця відділу земельних відносин Олена Шийка. А Віктор Дубович насамкінець зачитав заяви щодо надання одноразової матеріальної допомоги. Потім оголосив про завершення роботи сесії.