Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

ВІТАЄМО учнівський, педагогічний та обслуговуючий колективи Нехворощанського навчального закладу з набуттям статусу ЛІЦЕЮ

Дата: 03.11.2022 22:25
Кількість переглядів: 101

Фото без описуВІТАЄМО учнівський, педагогічний та обслуговуючий колективи Нехворощанського навчального закладу з набуттям статусу ЛІЦЕЮ. Вчора він одержав відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію. Хай ця подія стане ще однією сходинкою до нових успіхів, відкриє привабливі перспективи, примножить добрі справи попередніх поколінь.
Треба сказати, що Нехворощанський ліцей по праву пишається не тільки сьогоденням, а й всією історією розвитку освіти в нашому селі, адже він є правонаступником тих багатьох навчальних закладів, які існували тут до цього.

 

Свій початок освіта в Нехворощі бере з приходського училища, яке відкрилося у 1848 році, а в 1865-му реорганізувалося в однокласне сільське початкове народне училище (земську школу). На початку 1918 р., після ліквідації земств, нова більшовицька влада перетворила училище на народну початкову школу. У 1922 р. її реорганізували у семирічну. З 1 вересня 1935 р. і донині це заклад, який надає повну середню освіту. Тривалий час він називався середньою школою, пізніші назви – «Загальноосвітня середня школа І-ІІІ ступенів», «Нехворощанський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів», комунальний опорний заклад ЗСО і ось тепер, нарешті, КОЗ ЗСО «Нехворощанський ліцей». В різні періоди своєї історії він містився у різних приміщеннях, доки в 1987 році відкрила двері нова триповерхова споруда. До того мав чотири філіали: три початкові школи – на вул. Корчукова («Діденкова школа»), на вул. Шевченка (кол. вул. Чапаєва) та у с. Регірянка, а також школу для учнів 4-5 класів на вул. Миру, 5 («Червона школа»).

 

Крім того, 1859-го року в Нехворощі відкрилася перша церковно-приходська школа (жіноча). У 1900 році було вже чотири ЦПШ, а станом на 1912 рік – п’ять: дві при Михайлівській церкві, дві при Миколаївській церкві й одна при Спаській (Преображенській) церкві. Деякі з них були змішаного типу, деякі – лише для хлопчиків.
У 1911 році «на Хвилівській горі» (нинішній відділок «двадцятий») збудували приміщення для однокласної школи, яка з 1929 р. стала зразковою школою колгоспної молоді (ШКМ). З 1960 до 1987 рр. це була восьмирічна школа. До 1964 р. вона мала філіал – початкову школу в с. Мовчанівка.

 

У 1904 р. в Нехворощі відкрилося міністерське двокласне початкове змішане училище, яке після приходу більшовицької влади працювало з перервами, а в 1920-х роках стало початковою школою з чотирирічним терміном навчання (у селі її називали «Шматковою школою», бо керував нею Михайло Іванович Шматко). Існувала до 1971 року.

 

Це якщо коротко переповісти про той шлях, яким пройшли нехворощанські педагоги та їх учні багатьох поколінь за 174 роки. Упевнені, що він продовжиться й далі, бо Нехворощанський ліцей є сучасним навчальним закладом високого рівня, де учні не просто здобувають знання, а зростають справжніми громадянами України.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь