Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

Сьогодні відбулася чергова сесія Нехворощанської ТГ, в якій взяли участь 18 депутатів, а також керівники комунальних установ і закладів, заступниці голови громади та представники громадськості.

Дата: 02.02.2023 23:21
Кількість переглядів: 197

Фото без описуСьогодні відбулася чергова сесія Нехворощанської ТГ, в якій взяли участь 18 депутатів, а також керівники комунальних установ і закладів, заступниці голови громади та представники громадськості. Загалом депутати розглянули більше 20 питань, внесених до порядку денного. А на початку засідання головуючий Віктор Дубович привітав колег-іменинників, які святкували дні народження у міжсесійний період, та запросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання Анатолія Петренка, який загинув 19 січня в бою з російськими окупантами, та всіх полеглих українських захисників.

 

 
Перед тим, як голосувати з питань порядку денного, Віктор Олександрович вкотре зазначив, що нинішнє скликання депутатів – найбільш дієве і згуртоване, що дає позитивні результати в роботі на користь жителів громади. Закликав надалі дотримуватися цієї традиції, не піддаючись тим, хто прагне розхитати згуртованість депутатського корпусу, лобіюючи інтереси «своїх людей». При цьому нагадав, що найбільш подразлива тема, яку зараз треба обговорити – будівництво укриттів для закладів освіти. З одного боку, вони вкрай потрібні для забезпечення нормального функціонування шкіл та дитсадків, з іншого – таке будівництво досить затратне, і на це можна «викинути» весь бюджет. Тому просив підійти до цього питання виважено, обдумано, аби прийняти раціональне рішення. Для прикладу запропонував переглянути короткий репортаж одного з центральних телеканалів, де йдеться про підземні укриття для дитсадків, з підсилених залізобетонних блоків. Ціна одного такого на 50 чоловік – півтора мільйона гривень. Зазначив, що такі укриття цілком відповідають нормам ДСНС, у них є освітлення, встановлено джерело опалення і необхідні меблі.

 

Депутат Володимир Замула заперечив таку точку зору й відстоював особисту позицію, яку озвучив ще на засіданні бюджетної комісії: якщо будувати укриття для дитсадків, то не просто надійні, а й просторі та зручні. Вартість одного такого – 4,5 млн. гривень. І хоча нам треба шість укриттів (три на Маячківську школу загалом на півтори сотні людей і три на дитсадки, крім Нехворощанського), Володимир Іванович запевняв: гроші у громаді є! На його думку, для цього можна відкласти «на потім» інші потреби, надавши перевагу «питанням, що стосуються військового стану і безпеки дітей».

 

В.Замулу підтримали очільниці Андріївського і Соколовобалківського дитсадків Яна Куліш та Ірина Вільхова, депутатка Людмила Булига. Їхні аргументи були такими: у шкільному приміщенні дитсадківцям зараз холодно, незвично, незатишно, багато незручностей, не краще буде й після реконструкції шкільного підвалу. Крім того, якщо й андріївських дошкільнят звести у школу, то доведеться багатьох із них підвозити здалеку, а «основні дитсадківські приміщення пропадуть, їх закриють, нас туди вже не повернуть навіть після закінчення війни» і т.п. Яна Олексіївна стверджувала, що захисні споруди, як у телесюжеті, відповідні служби не дозволять вводити в експлуатацію, «а сідати в тюрму за ваші укриття я не буду!». Промовиці відстоювали будівництво утричі дорожчих прихистків, де діти могли б навіть спати і харчуватися. До всього зазначали, що й після війни укриття будуть актуальні, без них не дозволятимуть роботу дитячих закладів.

 

«Наші діти також відчувають незручності, але ж ми розуміємо, що ці труднощі – тимчасові, і укриття – теж для тимчасового перебування, ми ж не можемо будувати повноцінні підземні дитсадки, – наводила свої аргументи керівниця Нехворощанського ліцею Тетяна Грицай. – А щодо відстаней, то в Нехворощу дітей возять і за 15 кілометрів, навіть з сусідніх громад, і ніхто не нарікає».

 

Депутати Віктор Кибкало, Василь Маслей та Оксана Шпак у своїх виступах теж підтримали позицію керівника громади. «Я не проти дітей, але вважаю, що в Соколовій Балці доцільніше витратитися на реконструкцію системи опалення шкільного приміщення та обладнати за всіма правилами підвал для перебування в ньому і школярів, і всіх дошкільнят, у тому числі андріївських, – пропонував Віктор Анатолійович. – Це буде раціональне використання коштів. І ніхто в такому разі не планує зовсім закривати дитсадки, тож не тисніть на нас!» – звертався до прибічників облаштування дороговартісних укриттів.

 

За такий підхід виступив і голова батьківського комітету Соколовобалківської школи Олексій Горобець. Він просив відкласти особисті амбіції і пам’ятати, що шкільне приміщення й надалі служитиме дітям, а укриття – це тимчасовий прихисток на період повітряної тривоги. «До того ж якщо бойові дії, боронь Боже, активізуються на нашій території, або ж буде реальна загроза ракетного обстрілу, то ніхто з батьків не водитиме дітей у дитсадки», – додала О.Шпак. А Іван Геращенко закликав «не маніпулювати дітьми» й нагадав, що у громаді живуть не тільки діти, чверть її жителів – це пенсіонери, тож не менш актуальними є питання і охорони здоров’я, і соціального захисту тощо, а бюджет «не гумовий» і до розподілу коштів треба підходити раціонально, враховуючи потреби усіх верств населення. «Бо коли війна закінчиться, то держава першочергово відбудовуватиме зруйновані міста, а про наші дороги та лікарні нам самим і дбати, тому не варто викидати десятки мільйонів на малоперспективні об’єкти».

 

«Якщо вже говорити про перспективу, то яка перспектива будівництва дитсадка у Нехворощі?» – поцікавилась І.Вільхова. «І чому його не збудували за останні двадцять років?» – у свою чергу запитав В.Замула.
Така заява Ірини Олексіївни обурила Тетяну Грицай: «Не забувайте, що в нашому селі дитсадок найгірший, а кількість вихованців у ньому – найбільша!». «А новий не збудували так само, як в Андріївці за двадцять років не збудували укриття», – додав хтось із присутніх. «До того ж Нехворощанський збираємось будувати не за свої кошти», – уточнив В.Дубович.

 

Начальниця відділу освіти Ірина Шерстюк повідомила, що на рівні Кабміну розробляється концепція безпеки закладів освіти, відповідно до якої в майбутньому укриття зводитимуться за державні кошти, їх заклали вже в цьогорічний держбюджет. Хоча, зазначила, скоріш за все це стосуватиметься опорних закладів, тому в Маячці укриття доведеться будувати самим. «Але будувати якісні укриття, бо до них вимоги постійно зростають».
Дискусія навколо укриттів тривала більше години, всі бажаючі змогли висловитися і навести свої аргументи. Зрештою, на голосування винесли дві пропозиції: В.Замули – закласти на будівництво шести укриттів удвічі більшу суму, ніж у проєкті рішення (тобто 18 мільйонів гривень) та В.Кибкала – взятися за будівництво простіших укриттів, хай не таких просторих, як хочеться, та головне - надійних і рекомендованих службами ДСНС, і разом з тим провести реконструкцію укриття під приміщенням Соколовобалківської школи, де створити належні умови для комфортного перебування усіх дошкільнят старостинського округу. В результаті пропозицію Замули підтримали 7 депутатів, а Кибкала – 8 обранців, троє утримались.
В рамках розгляду питання щодо внесення змін до бюджету знову виступив В.Замула. Цього разу він був проти збільшення фінансування Нехворощанської амбулаторії ЗПСМ. «Я за якісну медицину, а в нас після переходу амбулаторії з Нових Санжар у Нехворощу медичні послуги не покращилися і не є адекватними фінансовим затратам» – заявив депутат. Керівниця АЗПСМ Інна Коба спробувала своїми аргументами довести протилежне, нагадавши і про ремонти у сільських амбулаторіях та ФАПах, і про організацію виїзних прийомів лікарями, і про збільшення зарплати медсестер (тепер усі одержують повні оклади). «А що досі не маємо ліцензії на медичну практику, так у тому не наша вина, а бюрократії» – говорила Інна Олександрівна, звертаючись до сесії з проханням підтримати проєкт рішення і надати необхідні кошти місцевим закладам охорони здоров’я. Обранці прислухалися до неї.

 

Втомившись від тривалої дискусії, присутні попросили оголосити перерву, і через 10 хвилин продовжили роботу. Тепер депутати набагато оперативніше розглядали питання порядку денного, зважаючи на те, що всі вони «пройшли» через відповідні профільні комісії. Таким чином, затвердили виконання бюджету в 2022 році та звіт про використання коштів резервного фонду; затвердили звіт сільського голови про роботу виконавчих органів сільради у минулому році (на цій сторінці його викладено в окремому відеоматеріалі). Затвердили план соціально-економічного розвитку громади та Положення про надання переліку платних медичних послуг амбулаторією ЗПСМ. Затвердили чи внесли зміни до кількох цільових Програм: про благоустрій населених пунктів; про надання одноразової матеріальної допомоги на лікування; розвитку галузі культури в громаді; зайнятості населення; підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

 

Щодо Програми підтримки військовослужбовців, які здійснюють заходи з оборони України від російської агресії, то депутати підтримали пропозицію виплачувати одноразову фінансову допомогу сім’ям загиблих воїнів – по 20 тис. гривень, померлим внаслідок поранення – 10 тис. грн., пораненим – 5 тис. грн. і стільки ж – усім військовослужбовцям з нашої громади, мобілізованим на оборону держави від російських окупантів.

 

І, як завжди, насамкінець розглянули заяви громадян на надання одноразової матеріальної допомоги на лікування та ухвалили проєкти рішень з низки питань земельного законодавства.

 

З вищеназваних питань депутатів інформували начальниця фінвідділу Любов Номеровська, заступниці голови громади Ольга Хоменко та Зоя Короленко, секретарка ради Світлана Бугорська, начальниця відділу бухгалтерського обліку Ірина Кольба та начальниця відділу земельних ресурсів Олена Шийка, начальниця АЗПСМ Інна Коба.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь