Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

Поцупили, користуючись тим, що тривалий час електрика не подавалася через обмеження військового стану

Дата: 14.03.2023 22:49
Кількість переглядів: 117

Фото без описуДержава – це велика сім’я. Громада – це маленька сім’я в державі, де кожен виконує свою соціальну роль. Для того ми й об’єднані, щоб вирішувати соціальні проблеми, протистояти нинішнім викликам, робити життя на своїй території комфортнішим. Для кожного! Навіть є таке прислів’я: «Сім’я міцна – горе плаче!». Але далеко не всі це розуміють і не кожен відчуває за собою таку відповідальність. Ще багато з-поміж нас людей, які досі вважають, що «моє» – тільки в межах двору чи квартири, а далі – то все «чуже», відтак можна вкрасти, розбити, понівечити.

 

Ось вам ще один конкретний приклад.
Нещодавно у Нехворощі відновили вуличне освітлення і з’ясувалося, що в центральному парку не засвітилися 16 ліхтарів. Кинулися їх лагодити, а там… немає різноколірних (зауважте!) лампочок. Їх поцупили, користуючись тим, що тривалий час електрика до них не подавалася через обмеження військового стану. На ліхтарях знімали білий плафон, а де не змогли його зняти – просто били на цурки, аби лиш добратися до червоної чи синьої лампочки. Робилося це по варварськи і потайки, злодійськи і безсоромно.

 

Сьогодні керівники громади подбали, щоб працівники благоустрою встановили нові лампочки, замінили побиті плафони – хай всім буде приємно пройтися вечірнім парком. Спасибі їм за роботу, однак тут не хотілося б ставити крапку, бо згадана крадіжка наштовхує на певні роздуми.

 

Скажіть, представники якої вікової категорії позарилися на копійчану поживу? Ясна річ, не пенсіонер і не школяр-початківець, та навіть не мешканець сусіднього села прийшли «бомбити» ліхтарі. Мабуть, наші ж нехворощанські підлітки, яких не пече сором за скоєне і не обтяжує любов до рідного села й повага до односельців. Таких небагато серед загальної кількості, але вони є, на жаль.

 

Важко зрозуміти одну річ: де в домашніх умовах можна використати ті кольорові лампочки – почепити над ліжком чи понести на дискотеку?

 

Хтось скаже: встановіть вуличне відеоспостереження, і буде вам спокій! Можна, звісно, але не сьогодні, коли держава у стані війни. Це по-перше. По-друге, навіть сучасні засоби охорони не вбережуть від людей з покаліченою громадянською свідомістю, яких такими виховали ми, дорослі. Ті, хто заклав у їхні юні голови, що можна безборонно щось украсти в громадському місці й принести крадене додому; що можна зруйнувати сидіння на пляжі, залишити купу непотребу після гуляння з друзями. Хто привчив підлітків до безвідповідальності і виховав соціальними дронами, здатними лише смітити й руйнувати. Бо таки ж ми самі частенько подаємо не найкращий приклад підростаючому поколінню, коли дозволяємо собі викинути в річку сміття, завести біля садиби височенні бур’яни, викопати на клумбі кущ троянди чи розпустити індиків по парку. Бо – «не моє ж!». То чи тільки молодь треба звинувачувати у вандалізмі?

 

Погодьтеся, тут є над чим задуматись.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь