ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ! НЕ ЗАБУДЬТЕ ВНОЧІ ПЕРЕЙТИ НА ЛІТНІЙ ЧАС
Дата: 25.03.2023 13:12
Кількість переглядів: 108
У ніч на неділю 26 березня о 3:00 годині українці переведуть стрілки годинників НА ГОДИНУ ВПЕРЕД.
Перехід на літній час здійснюють відповідно до постанoви Кабінeту міністрів Укpаїни № 509 вiд 13 травня 1996 p. «Пpо порядок числeння часу нa території України».
Як зазначають у Міністерстві економіки України, саме той час, що діє в Україні взимку, є природним для території Української держави та відповідає її географічному положенню. А в період з останньої неділі березня до останньої неділі жовтня запроваджується літній час із метою ефективного використання світлої частини доби.
Запровадження літнього часу є загальноприйнятою міжнародною практикою. У Європейському Союзі діє Директива 2000/84/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час, згідно з якою в країнах - членах ЄС запроваджено на їхніх територіях порядок обчислення часу: перехід на літній час з кінця березня та на зимовий наприкінці жовтня.
На думку науковців, людський організм набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній. Це зрозуміло: восени нібито додається година для сну, а зараз муситимемо прокидатися на годину раніше звичного. Тому аби менше піддаватися стресу, фахівці радять раніше лягати спати вже за тиждень до переведення годинників. Це дозволить вашому організму звикнути до прийдешньої зміни розпорядку дня. Також лікарі рекомендують відмовитися від кави і алкоголю в перші дні після переведення стрілок годинника, бо ці напої можуть негативно впливати на нервову систему і посилити стрес.
Після пробудження рано-вранці варто приймати контрастний душ. Він допоможе підбадьоритися. А в цілому, як відзначають медики, на адаптацію після переведення годинників на літній час може піти не менше, ніж тиждень.
Крім всього, нині варто мати на увазі, що з 25 по 28 березня очікуються сильні магнітні бурі, які негативно впливають на самопочуття метеозалежних людей. В цьому випадку медики радять уникати стресових ситуацій, виспатись у вихідні й використати їх для прогулянок.
Тож вдалих усім вихідних!