ШУКАЄМО ПАТРОНАТНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ
Дата: 27.03.2023 16:46
Кількість переглядів: 125
Хочете взяти у свою сім'ю дитину, але переживаєте, що не “витягнете” фінансово?
А чули про патронат?
Виявляється, можна допомагати дітям та ще й отримувати за це заробітну плату від держави
Цікаво? Тоді розповімо більше!
Патронат - це тимчасовий догляд на період, доки батьки або законні представники дитини розв'язують проблеми і не можуть подбати про неї
Або ж патронатний догляд може надаватися дитині тоді, коли визначається її подальша доля - усиновлення, влаштування до прийомної сім'ї, ДБСТ, під опіку.
Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні.
За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитинну. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць.
Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.
Максимальний термін перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя – 3 місяці, у деяких випадках – до 6 місяців.
Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є :
- Патронатний вихователь на час заключення договору про патронат повинен бути офіційно безробітним;
- У нього/неї повинен бути помічник (зазвичай член сім’ї, що проживає разом – чоловік, батьки, повнолітні діти);
- І вихователь, і помічник проходять обов’язкове навчання.
Найголовніше - ви не просто дбаєте про дитину, а допомагаєте їй зростати у сім’ї: повернутися у власну або потрапити у нову
Більше інформації - на слайдах. За додатковою інформацією звертайтеся до КУ ЦНСП Нехворощанської сільської ради, яка знаходиться за адресою: с. Нехвороща, вул. Центральна, 91, конт. тел. 0990815663