Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

Стратегічний підхід роботи з ВПО: онлайн візит до Нехворощанської громади

Дата: 28.03.2023 22:30
Кількість переглядів: 150

Фото без опису💻🏡Стратегічний підхід роботи з ВПО: онлайн візит до Нехворощанської громади
🤝 Маленька сільська громада з Полтавщини – Нехворощанська, має стратегічний підхід до роботи з внутрішньо переміщеними особами. Своїми напрацюваннями з іншими територіальними громадами країни Нехвороща ділилася під час онлайн візиту в рамках навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Організація роботи з ВПО – 2023».

 

На території громади проживає понад 5 тисяч мешканців та близько 500 ВПО – 10% від загальної кількості населення. Нехворощанський сільський голова Віктор Дубович розповідає, що з початком війни для ОМС постали нові виклики, одним з яких стала – робота з внутрішньо переміщеними особами.

 

☝️ Як повідомила керівниця Регіонального офісу ULEAD з Європою в Полтавській області Ірина Балибіна, Нехворощанська громада має цікавий досвід організації повного циклу роботи з ВПО: розселення, гуманітарна допомога, надання базових послуг – медичних, соціальних, освітніх, створення житлового фонду, інтеграція переселенців у життя.

 

🗣️💬 «З огляду на те, що останнім часом проживання в сільській місцевості серед ВПО користується попитом, а потік переселенців не зупинився, ймовірно громадам буде потрібно розширяти і удосконалювати роботу в цьому напрямку, тож досвід Нехворощанської громади стане їм у пригоді», - зазначила Балибіна.

 

Після створення прихистків та надання гуманітарної допомоги ВПО, громада почала шукати житло для розселення людей, що прибули в громаду тікаючи від війни. Так виникла ідея створення житлового фонду для переселенців:

 

🗣️💬 «Фонд – це база даних з переліком будинків на які територіальна громада отримала права власності шляхом визнання садиб як відумерлої спадщини. Таких будинків багато на сільських територіях. Вони обліковуються та надаються, як соціальне чи службове житло, у користування переселенцям, які вирішили залишитися жити у нас», - повідомила заступниця голови Ольга Хоменко.

 

Ще одним кроком у роботі з переселенцями стала розробка програми інтеграції ВПО. Консультативну підтримку в цьому питанні надали експерти Програми U-LEAD. Документ передбачає детальний аналіз проблем та запитів ВПО, які виникають у зв’язку з воєнним станом та з масовим внутрішнім переміщенням осіб з небезпечних територій, — зазначила заступниця голови.

 

На її думку, проведена робота допомогла громаді визначити потреби переселенців, отриманні результати стали корисними при плануванні стратегічного напрямку роботи з ВПО:
🗣️💬 «Проводячи опитування – ми зрозуміли, чого саме не вистачає внутрішньо переміщеним особам для повної інтеграції в наше життя громади. А також зрозуміли, що маємо на своїй території спеціалістів, яких раніше бракувало, тож працевлаштовуємо таких людей: у нас з’явилися й лікарі-стоматологи, вчителі тощо».

 

Програма інтеграції вже прийнята рішенням сесії сільської ради, під потреби ВПО – закладено кошти. Ще однією спільною ініціативою, експертів U-LEAD та фахівців громади, стали внесені зміни до програми харчування школярів. Вона доповнена пунктом — безкоштовне харчування дітей переселенців, тобто за рахунок місцевого бюджету.
☝️ Наразі, громада працює над організацією процесу надання медичних послуг населенню, зокрема й переселенцям – облаштовує нову амбулаторію. А також працює над пошуком фінансування для реконструкції багатоквартирного будинку, який буде використано як житло для ВПО.

 

🗣️💬 «Якщо у лютому 2022 року велика кількість ВПО для нашої громади – це був виклик, то вже сьогодні – це наше повсякдення, наше життя та наші люди, діти. Ми маємо надію, що більшість з них залишаться жити на нашій території, адже головний ресурс розвитку громади – людський», - підсумував Віктор Дубович.

 

Нагадаємо, що метою навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Організація роботи з ВПО – 2023» є ознайомити громади-учасниці з основними підходами та роз’яснити базові принципи роботи з ВПО, проаналізувати складові організації роботи з ВПО в громаді. А також розкрити особливості побудови ефективної комунікації та створення умов для успішної інтеграції ВПО в життя громади, опрацювати навички налагодження взаємодії всіх зацікавлених сторін, що дозволить органам місцевого самоврядування підвищити ефективність реалізації повноважень щодо внутрішньо переміщених осіб.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь