Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

21 квітня, у день урочистостей з нагоди відкриття Нехворощанського Центру ПМСД, відбулося засідання круглого столу на тему «Сільська медицина: реалії та перспективи розвитку».

Дата: 25.04.2023 16:22
Кількість переглядів: 127

Фото без опису21 квітня, у день урочистостей з нагоди відкриття Нехворощанського Центру ПМСД, відбулося засідання круглого столу на тему «Сільська медицина: реалії та перспективи розвитку». Участь у ньому взяли голова громади Віктор Дубович, народний депутат України Костянтин Касай, представники Міністерства інфраструктури та Міністерства охорони здоров’я України, заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко, з Нехворощанського ЦПМСД – його директорка Інна Коба та медичний директор Олег Яковенко, місцеві лікарі Олексій Кулій, Ольга Шевченко і Наталія Козка, а також голови, заступники голів та керівники Центрів ПМСД сусідніх громад, яких запросили на відкриття нашої амбулаторії. Спікерами цієї зустрічі були фахівці Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА та інші представники галузі. Вела круглий стіл заступниця голови нашої громади Ольга Хоменко.

 

Директор Департаменту стратегічного планування та регіональної політики Міністерства інфраструктури, розвитку громад і територій Дмитро Турчак у своєму виступі перед присутніми говорив про важливість співробітництва з громадами, а директорка Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров’я Олександра Машкевич і заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Юрій Курилко – про створення спроможної мережі закладів охорони здоров’я, перспективи розвитку сільської медицини та про інфраструктурний етап медичної реформи, спрямований на підвищення якості й доступності медичних послуг. При цьому спікери ділилися своїм баченням того, як повинна змінитися система охорони здоров’я після запроваджених реформ.

 

Ця тема виявилася не просто цікавою, а досить важливою для громад, представники яких почали жваво дискутувати, висловлювати гостям свої думки. З одного боку, поділ медичної галузі на первинний і вторинний рівень, створення госпітальних округів тощо – такі новації останніх років може й спрямовані на осучаснення галузі, на ефективне використання наявних у ній ресурсів, однак «гладенько» виходить лиш на папері: мовляв, одержав у сімейного лікаря направлення, поїхав у Полтаву до спеціаліста і пролікувався. На практиці ж є чимало «перекосів». Приміром, дорожня інфраструктура, що заслуговує гострої критики, лиш віддаляє сільського жителя від вузькопрофільних медиків, які працюють в містах. Та й не в кожного селянина знайдуться кошти на подорож за десятки кілометрів, тому багато хто зволікає звертатися до лікаря, задавнює свої болячки, що аж ніяк не сприяє профілактиці захворювань. Про це говорили всі керівники громад, присутні в залі засідань. Вони просили представників відомчих міністерств якнайшвидше звернути на це увагу і навіть пропонували свої варіанти виходу з даної ситуації. Скажімо, голова нашої громади Віктор Дубович пропонував обласному Департаменту охорони здоров’я ширше впроваджувати виїзні прийоми лікарів, бо ж говоримо про наближення послуг до людей, а не навпаки. Принагідно згадав, як у Нехворощі одноденний прийом проводив професор кафедри дитячої хірургії Полтавського державного медуніверситету Ігор Ксьонз, і в результаті більш як у 60-ти дітей підтвердив ті чи інші патології, деяких потім прооперував у Полтаві. «То чому хоча б раз у півроку не приїздити в громаду й іншим спеціалістам?» – запитували присутні.

 

У відповідь почули, що така практика набуває поширення, і вона допоможе охопити послугами вузькопрофільних спеціалістів більшу кількість людей, котрі живуть у віддалених регіонах Полтавщини, «але дороги ремонтувати треба!» – підтверджували обласні й столичні гості. І ставили за приклад керівництво Нехворощанської громади, завдяки наполегливості якого і амбулаторію реконструювали, і медичним обладнанням поступово її наповнюють, і навіть самотужки вирішують кадрові проблеми: невдовзі у Нехворощі стане до роботи ще один сімейний лікар…
Водночас під час засідання Ігор Ксьонз та Віктор Дубович підписали договір про співпрацю між Полтавським державним медуніверситетом та нашої громадою.

 

Йшлося в ході зустрічі і про інші проблеми галузі охорони здоров’я. Зокрема, головний спеціаліст з напрямку «сімейна медицина» Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Іван Шумейко говорив про обов’язки фахівця первинної ланки та «маршрут пацієнта». Директор КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр ПОР» Костянтин Вакуленко – про телемедичне консультування в режимі реального часу для вчасного виявлення хвороб. А директор КП «Полтавський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф ПОР» Дмитро Лавренко – про роботу екстреної медичної допомоги у партнерстві з первинною ланкою та ефективний розподіл функцій між ними.

 

Що й казати, тема охорони здоров’я, особливо для сільського жителя, віддаленого від обласного та районного центрів, а значить і від вузькопрофільних спеціалістів, є життєво важливою, тому виходить на перший план з-поміж багатьох соціальних проблем. І не дивно, що засідання круглого столу тривало майже три години.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь