25 Квітня - день доньки

Дата: 25.04.2023 10:00

Свято відзначається в країнах Європи і підкреслює необхідність кожної людини для її сім'ї, країни і планети в цілому.

День доньки - це і свято любові, тепла і турботи.

ℹДонька - поняття вживане для визначення соціального і генетичного відношення дівчинки, дівчини або жінки до її батьків (або осіб, які їх замінюють).

⏳Перша згадка цього слова в слов'янській мові належить до XI ст. Споріднені цьому слова є також в багатьох мовах Європи: англійське daughter, німецьке tochter, нідерландське dochter, а це дає підстави припустити, що сходять вони до загального кореня індоєвропейського характеру.

Давньоруське - дъчи. Спільнослов'янська - dъkti.

👧Донька - носій характерних рис свого народу, свого середовища, свого роду, своєї сім'ї.

Кожний період життя і розвитку доньки важливий. На кожному життєвому етапі батькам важливо приділяти увагу емоційному світу доньки.

🔸До 7 років життям дівчинки керують виключно емоції і дуже важливо їх правильно коригувати – емоційно підтримувати і вірно оцінювати вчинки і дії.

🔸У шкільному віці підтримувати старанність, притаманну дівчаткам і уважно стежити, щоб дочка не перевтомлювалася.

🔸У підлітковому віці важливо допомогти дочці пережити гормональну і поведінкову перебудову, зберегти довірчі відносин з дочкою.

👨👩На будь якому етапі важлива роль обох батьків.

👩Мама повинна допомогти доньці розкрити свою жіночу сутність, навчити її бути м'якою і гнучкою, але в той же час впевненою в собі і здатною впоратися з життєвими негараздами. Гармонійні відносини з мамою дуже важливі для доньки, оскільки ставлення до мами – показник ставлення дівчинки до світу і до себе, сприйняття себе як жінки. А це, в свою чергу, дуже впливає на відносини з іншими людьми, з майбутнім чоловіком і на долю жінки в цілому. В ідеалі мати і дочка мають жити в гармонії, бути близькими і люблячими подругами, наставницею і ученицею (а коли дочка виросла, наставницею може бути і вона в деяких питаннях), обмінюються досвідом і жіночою мудрістю, у всьому підтримують один одного

👨Тато для дівчинки уособлює собою головного захисника і спасителя. Це той, хто завжди прийде на допомогу. Тато - це і світ подорожей, світ відкриттів, в якому завжди можна навчитися чомусь новому. Дівчинка завжди чекає схвалення саме від батька. Відносини з батьком – це і перший досвід спілкування з протилежною статтю.

👧🌹🌷Донька - це цілий світ.

🌹Це гнучкість - вміння подивитися на ситуацію з різних сторін, знайти компроміс;

🌹мудрість - спокій, розважливість;

🌹впевненість в собі і своїх силах - готовність відстоювати власну думку, долати труднощі, прагнути до нового;

🌹хазяйновитість - вміння утримувати будинок в чистоті, готувати різноманітні страви;

🌹доброта, чуйність - готовність допомагати і піклуватися про близьких, слабких, нужденних;

🌹рішучість - самостійність у прийнятті рішень і їх реалізації; вміння віддавати і приймати любов; емоційна свобода - дати собі право відчувати емоції, а не пригнічувати їх;

🌹фізичне і психічне здоров'я - вміння доглядати за собою, підтримувати красу тіла і душі;

🌹освіченість широкий світогляд, вміння підтримати бесіду.

Ці та багато інших принад - це дівчатка, донечки, майбутні берегині роду, етносу, країни.

📆Варто відзначити, що в міжнародному календарі існує також Міжнародний день дочок (International Daughters Day), який відзначають в четверту неділю вересня.