Сьогодні зранку відбулося покладання квітів до пам’ятника Слави, що в центрі села
Дата: 08.05.2023 16:56
Кількість переглядів: 104
День пам'яті жертв Другої світової війни, а також День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні є знаковими для кожного українця, хто шанує старші покоління, чиї діди і прадіди боронили рідну землю від окупантів – так само, як сьогодні наші воїни-захисники воюють з жорстоким і цинічним російським агресором. Тож нині ці Дні відзначали у Нехворощі в особливій атмосфері – здебільшого сумній, без гучних парадів і концертів, як було раніше.
Сьогодні зранку відбулося покладання квітів до пам’ятника Слави, що в центрі села. Участь у ньому взяли працівники сільської ради на чолі з головою СТГ Віктором Дубовичем та його заступницями, а також колективи ЦПМСД, ліцею, відділу освіти, Будинку дитячої та юнацької творчості, Будинку культури, Центру надання соціальних послуг, сільського комунгоспу, а також голова ради ветеранів Тетяна Кириченко.
Відкрила мітинг директорка БК Ірина Дяченко. В.Дубович у короткій промові підкреслив, що не було б Перемоги у 1945 році, то, можливо, не було б і нас на цій землі, яка є і буде українською. Підкреслив, що немає жодної української сім’ї, де в ці дні не згадували б дідів-прадідів, які не повернулися з фронту чи були насильно вивезені на чужину як дешева робоча сила. Особисто Віктор Олександрович згадав свого дядька Костянтина Микитовича Чмихала, який служив танкістом, горів у танку, додому повернувся з тяжкими опіками і з перемогою, потім брав участь у відбудові народного господарства. Подібним чином кожна сім’я може розповісти свою історію з періоду трагічних 1940-х років.
Голова громади зазначив, що День перемоги над нацизмом відзначатимемо завжди, як і схилятимемося над могилами загиблих, приходитимемо до пам’ятних місць, де сплять вічним сном захисники. Естафета пам’яті, що передається від покоління до покоління, повинна продовжуватися.
Т.Кириченко у виступі запевнила, що неодмінно буде в України і ще одна перемога – над новітнім фашизмом, який тепер стоїть під російськими прапорами та російськими військовими символами.
У скорботній тиші присутні вшанували пам’ять земляків, які загинули в роки Другої світової й чиї прізвища викарбувані на плитах у підніжжя пам’ятника Слави. Потім поклали на них букети травневих квітів – на знак вдячності полеглим за ту далеку Перемогу, яка вже відійшла у часі на 78 років…