У Полтавський педагогічний із робочим візитом завітали представники Нехворощанської громади

Дата: 29.06.2023 15:26

Фото без описуГучними оплесками університетська спільнота Полтавського педагогічного вітала ансамбль барабанщиків «Ліра» Маячківського ЗЗСО ім. Академіків Левицьких Нехворощанської громади (директор школи – Василь Маслей, керівник колективу – Сергій Романченко). Юні артисти у яскравих патріотичних костюмах, які у складі делегації Нехворощанської громади завітали 27 червня 2023 р. у Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, підготували музичний дарунок для студентів і викладачів.

Читати повністю на сайті університету

Нехворощанський сільський голова Віктор Дубович, звертаючись до глядачів мистецького перформансу, зазначив: «Я тридцять років тому закінчив фізико-математичний факультет Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Освітяни, з якими ми сьогодні приїхали, теж випускники цього ЗВО. Тому ми довго думали, чим можемо вас потішити. І наш вибір був одностайним – успішні дитячі колективи нашої територіальної громади».

Робоча частина візиту відбулася у залі засідань. Нехворощанську територіальну громаду представляли: Нехворощанський сільський голова Віктор Дубович, заступниця Нехворощанського сільського голови Ольга Хоменко, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Нехворощанської сільської ради Ірина Шерстюк, директорка Нехворощанського ліцею Тетяна Грицай, директор Маячківського ЗЗСО імені Академіків Левицьких Василь Маслей, директорка Соколовобалківського ЗЗСО Світлана Земляна. Гостей зустрічали ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка професорка Марина Гриньова, перший проректор доцент Олексій Гура, голова Ради з організації виховної діяльності доцентка Людмила Гомля, декани факультетів, керівники структурних підрозділів, представники студентської ради

«Для нас велика честь приймати успішну і креативну Нехворощанську територіальну громаду. Щоразу, працюючи над створенням і оновленням освітніх програм чи навчальних компонентів, ми ретельно вивчаємо запити роботодавців, ринку праці, працюємо із прогнозами аналітиків. Тому дуже радіємо кожній можливості зустрітися із освітянами громад, щоб дізнатися, яких фахівців ви потребуєте сьогодні і які спеціальності будуть запитані завтра. Основні напрямки нашої взаємодії знайдуть відображення у Меморандумі про співпрацю», – у вітальному слові сказала ректорка Марина Гриньова.

Нехворощанський сільський голова Віктор Дубович наголосив: «Дуже втішно, що до нашої зустрічі долучилася така велика кількість старшокурсників і випускників. Адже наша громада вже сьогодні потребує молодих спеціалістів. У нас багато успішних історій співпраці із випускниками вашого університету. Наприклад, Маячківський ЗЗСО імені Академіків Левицьких очолює молодий і креативний «#директор_що_танцює», випускник факультету історії та географії Василь Маслей.

Сьогодні у нашій громаді проживає 5 тис. жителів, у 5 школах і 5 дитячих садочка навчається понад 600 дітей. Щороку кількість дітей збільшується, а це означає, що громаді потрібні талановиті освітяни».

Цікавим і мотиваційним для студентів і випускників став відеоролик про Нехворощанську громаду, її інфраструктуру і соціальні програми.

Декани факультетів розповіли про освітні програми, за якими здійснюється підготовка здобувачів, окремо зупинилися на магістерських програмах, що дозволяє учителям-практикам підвищити кваліфікацію. Керівниця відділу освіти, молоді та спорту Нехворощанської сільської ради Ірина Шерстюк поточнила, на яких освітніх програмах можна навчатися за ваучерами центру зайнятості. Перший проректор Олексій Гура детально зупинився на тому, хто може скористатися цієї пропозицією.

Про нову освітньо-професійну програму «Позашкільна освіта» розповіла докторка педагогічних наук, доцентка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти, директорка науково-методичного центру позашкільної освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка Леся Лебедик.

Начальниця відділу професійного розвитку освітян ПНПУ імені В. Г. Короленка Валентина Титаренко представила роботу аспірантури й докторантури в університеті, запросила освітян здобути ступінь доктора філософії.

Директори шкіл Нехворощанської громади ознайомили присутніх із вакансіями, які актуальні на новий навчальний рік. Віктор Дубович наголосив: «Шановні випускники, якщо вам заімпонувала стратегія розвитку нашої громади, сподобалися наші школи, але серед оголошених вакансій ви не почули своєї спеціальності, приїздіть до нас. Ми разом знайдемо для вас роботу. Ми дуже зацікавлені в співпраці: гарантуємо повний соцпакет, соціальне житло, зараз будуємо чотирьохквартирний будинок. Ми зацікавлені в тому, щоб діти нашої громади отримували якісну освіту».

Під час зустрічі обговорили різні аспекти співпраці між університетом і територіальною громадою. Ректорка Марина Гриньова і сільський голова Віктор Дубович підписали меморандум про співпрацю.

ПНПУ імені В. Г. Короленка