ЯК ВСИНОВИТИ ДИТИНУ

Дата: 22.11.2023 10:32

Фото без описуВирішили прийняти дитину у родину або лише замислюєтеся про це Цей шлях починається з доброти й любові, а ще – зі служби у справах дітей (ССД) за вашим місцем проживання!

Саме туди у першу чергу звертаються майбутні усиновлювачі, опікуни й піклувальники, прийомні батьки й батьки-вихователі.

Люди, які ще не визначились, але хочуть допомогти дитині, отримують консультації.

Ті, хто вже знає більше про сімейні форми виховання, пишуть заяву про бажання стати усиновлювачами, опікунами/піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями.

Під опіку/піклування дитину може взяти будь-яка особа, але перевага надається родичамВажливо, що родичі не зобов'язані проходити навчання, яке проходять усі інші кандидати в опікуни/піклувальники.

Після написання заяви, збору необхідних документів та проходження обстеження умов проживання, служба у справах дітей направляє кандидатів на навчання.

Якщо йдеться про усиновлення, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, опіку / піклування навчання проводить обласний центр соціальних служб.

За результатами навчання кандидати отримують довідку про проходження курсу підготовки та рекомендацію. У деяких випадках центр соціальних служб може не рекомендувати влаштування дітей до певної особи або подружжя.

Довідка і рекомендація направляється у ССД і там формується остаточний пакет документів кандидатів, а інформацію про кандидатів вносять у Єдиний банк даних.

Після цього кандидати отримають інформацію про дітей, які потребують влаштування.

За бажанням кандидатів в усиновлювачі може проводитися попереднє знайомство з дитиною в режимі відеоконференції.

Якщо контакт з дитиною встановлено – приймається рішення про створення сімейної форми або поповнення вже наявної.

У випадку з усиновленням остаточне рішення приймає суд.

І ще один нюанс щодо усиновлювачів. В умовах воєнного стану можна рухатися двома напрямками:

одразу йти на усиновлення;

спершу встановити опіку над дитиною, а за 3 місяці подати пакет документів на усиновлення.

Усиновити можна також і дитину, яка була евакуйована за кордон. Знайомство відбувається онлайн

Працюємо в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни», що впроваджується Партнерством «Кожній дитині» за підтримки UNICEF Ukraine на замовлення Міністерство соціальної політики України та Національна соціальна сервісна служба України.