гірке минуле і сумне - його ніколи не забути!

Дата: 24.11.2023 17:11

Фото без описуСьогодні колектив сільської ради на чолі з головою ТГ Віктором Дубовичем прийшли до пам’ятного знаку жертвам Голодомору, аби вшанувати земляків, померлих у 1932-1933 роках внаслідок злочинної політики тодішнього більшовицького уряду, покласти квіти і запалити свічки. Потім у Нехворощанському Будинку культури розпочався скорботний захід, на який зібралися представники комунальних закладів, старшокласники ліцею, громадськість села.

Вже минуло дев’ять десятиліть відтоді, як комуністичний тоталітарний режим, попередник путінського рашизму, вчинив на нашій землі страшний злочин геноциду. Зумисно створений голод убив мільйони українців, а долі тих, хто вижив, назавжди скалічив, бо пережиті страждання залишили незагойну душевну рану. Внаслідок Голодомору активний масовий спротив селян загарбницькій політиці радянської системи було припинено.

У нинішній війні росія переслідує ту саму мету, використовуючи схожі інструменти підкорення. Північний сусід знову намагається зламати нашу волю до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал, аби подолати опір українців, провчити непокірних, схилити до лояльності й перетворити тих, хто залишиться, на людей «руського міра» з подальшою асиміляцією та русифікацією. А противників такої політики називає нацистами.

Про це говорила ведуча скорботного заходу, приуроченого до 90-ліття трагедії, директорка СБК Ірина Дяченко. Процитувала кілька спогадів очевидців тих подій і нагадала, що цьогорічні вшанування пам’яті жертв Голодомору проходять під гаслом «Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!».

Віктор Дубович у своєму зверненні зі сцени назвав події 30-х років жахіттям, яке не повинно повторитися. Теж провів паралель із сьогоденням, говорячи про мільйони людей, які опинилися на окупованій території й зазнали голоду, холоду, страшних поневірянь.

Потім присутні вшанували померлих під час Голоду земляків хвилиною мовчання і переглянули невелику літературно-музичну композицію «Незгасна пам’ять». Ірина Дяченко прочитала кілька авторських віршів на тему Геноциду, учасниці художньої самодіяльності Тетяна Кириченко і Ліза Раджабова показали драматичну сценку «Голодне село», а танцювальний колектив «Дивоцвіт» виконав спеціально підготовлений до цього дня танець «Біль України».

Крім того, кожен міг переглянути у фоє Будинку культури тематичну виставку світлин «Вічні дзвони», які ілюструють трагічні дні 1930-х, политі слізьми, окутані гірким смутком і навічно вписані в історію нашої держави.

ПРЕССЛУЖБА ТГ