благоустрій у нехворощі
Яка б пора року не приходила на часі, для нехворощанської бригади благоустрою, яку очолює Анатолій Шийка, завжди є робота. А навесні й поготів, бо це ж «велика пора прибирання». Кілька днів тепла – і вже пробивається до сонця свіжа трава, тому треба встигнути навести лад у громадських місцях, щоб всюди вони сяяли чистотою.
Лише за останні кілька тижнів бригада навела порядок на узбіччях дороги по вулиці Центральній, вивезла чимало непотребу.
Багато зроблено біля Кіровського кладовища, де упродовж багатьох років накопичувалися ритуальні відходи: залишки вінків, хрестів, надгробків, штучних квітів тощо. Аби вивезти їх, довелося перед тим вирубати зарості кущів, прибрати гілки. Прочистили від кущів і узбіччя дороги навпроти цього кладовища.
Вже встигли попрацювати й на території Калінінського кладовища ‒ зокрема, на тій його ділянці, яку нехворощани називають «крючком». Там донедавна стояли суцільні зарості акацієвого молодняка, в якому «потопали» давні могили, що й підійти до них ніяк. Тепер цю територію не впізнати…
Не кращою була й частина вулиці Садової, особливо починаючи від повороту на Швачківське кладовище. На жаль, там уже багато покинутих садиб, порожніх хат, відтак біля дворів прибирати немає кому, і кущі дерев так близько підступили до дороги, що в деяких місцях не міг проїхати вантажний автомобіль. Отож чистити довелося з обох боків, «прорізаючи» і розширяючи проїжджу частину. Кілька днів на це пішло, зате зараз – любо глянути!
Чимало часу витратили й на прибирання біля котельні амбулаторії, де донедавна теж стояли засмічені хащі, які ховали за собою це невелике приміщення. Все випиляли, вирубали й вигребли, гілки вивезли, старий дерев’яний паркан прибрали, тепер котельні «розвиднилось». А сьогодні комунгосп і бригада благоустрою продовжили наводити лад на протилежному боці Парку медиків, де вже ростуть молоді туї. Випиляли аварійні дерева та сухостій, надалі з обох боків центральної бруківки висадять декоративні дерева, які створять зелену алею.
Водночас тут побачили вже давно знайому «картину»: бруківкою вільно прогулюються кури і качки, дзьобають травичку, гребуться на квітниках, залишають послід там, де ходять люди… Знаючи, чия ця птиця, нагукали хазяйку, присоромили, провели «профілактичну бесіду». Вкотре!
На жаль, ще є такі громадяни, які не дуже цінують чужу працю, їм головне, аби їхня живність була нагодованою і вигуляною. На противагу таким хочеться згадати жителя вулиці Садової Станіслава Жилу, який добровільно вийшов підсобити працівникам благоустрою у прибиранні кущів: і гілки вантажив на причеп, і пилку брав до рук ‒ працював увесь час, доки працювала й бригада. Так само і Володимир Маслак, який своїм трактором і за власний кошт вивіз з тієї вулиці більше десяти причепів гілок! Навіть не довелося залучати комунгоспівський транспорт. Відтак Володимиру Сергійовичу окрема вдячність за допомогу.
«Взагалі, у нас багато планів на найближчий час», ‒ запевняє начальник відділу ЖКГ, транспорту і благоустрою Анатолій Шийка. Що ж, на те й весна, щоб чепуритися після торішньої осені та недавньої зими.
Зазначимо, що всі ці роботи ведуться для того, аби село ставало чистішим, і щоб кожному його жителю чи гостям приємно було перебувати у громадських місцях, на наших вулицях. Тож не забуваймо відому істину: чисто не там, де прибирають, а там, де не насмічують. Тому прохання до всіх нехворощан підтримувати цю чистоту, не викидати сміття в кущі та яри, на прибрані ділянки, а виносити тільки у відведені місця, звідки можна буде вивезти його трактором чи сміттєвозом. Також просимо навести лад біля присадибних ділянок, проти дворів, на закріплених територіях, приєднатися до прибирання кладовищ, бо хоч до поминальних днів ще далеко, проте в кожного вдома з настанням тепла більшатиме роботи і вдома, а зараз є час подбати про місця поховання рідних.
Дякуємо усім, хто долучається чи долучатиметься до впорядкування села, хто не байдужий до рідної Нехворощі.
ПРЕССЛУЖБА ТГ