перший урожай з нашої теплиці
«Ніщо так не радує агронома, як зібраний урожай», ‒ каже спеціалістка по земельних питаннях відділу земельних відносин виконавчого комітету Марія Хоружа, яка водночас відповідає за агрономічний супровід вирощення овочів у нехворощанській теплиці. Свого часу Марія Сергіївна відстояла ідею разом з основною культурою – огірками висіяти насіння редиски, і не помилилася! 19 квітня почався перший збір цієї культури, а сьогодні тепличниці вже винесли з грядки останні коренеплоди. Перед тим, як відправити їх до покупців, редиску обрізають і миють – для товарного вигляду. Але ніщо так не рекламує товар, як його якість. А редиска вродила гарна ‒ і на вигляд, і на смак: м’ясиста, соковита, яскраво червона. Загалом зібрали її близько 300 кг. «І всім не вистачило! ‒ бідкається контролерка сільського комунгоспу, вона ж завідувачка тепличним господарством Світлана Пархоменко. ‒ Через великий попит охочі придбати редиску записувалися в чергу заздалегідь, але багато хто не встиг її купити, і через те навіть були нарікання. Хоча ми продавали не тільки у Нехворощі, відправляли і в сусідні села громади».
Тепер на часі ‒ збір огірків, який почався 29 квітня. Перші 70 кг вже пішли на продаж, частина вже в ящиках і готується в дорогу до покупців. Хто встиг спробувати цей овоч з нашої теплиці, може підтвердити: огірки пахучі, смачні й гарні на вигляд, ніскільки не гірчать. Мабуть, це не лише тому, що походять з якісного насіння, а й завдяки дбайливому догляду за рослинами. Учні та педагоги Соколовобалківської школи ретельно пророщували тендітні паростки, потім тепличні робітниці обережно висаджували, підв’язували, пасинкували, поливали кожен кущик, прополювали міжряддя, контролювали температурний режим повітря. Робітники комунгоспу та бригади благоустрою подбали про обробіток ґрунту в теплиці, поливну мережу, освітлення тощо. І ось в результаті зміцнілі рослини рівненькими рядочками тягнуться вгору, і на кожній ‒ маленькі й більші плоди, або ж яскраві жовті квіти. «Якщо все буде добре, то по 5-7 кг з кущика повинні б одержати» ‒ висловлює сподівання Марія Хоружа.
Отже, перший урожай ранніх овочів є найкращим підтвердженням успішного втілення в життя ще однієї ідеї голови громади Віктора Дубовича ‒ збудувати і запустити в дію тепличне господарство. Реалізували цю ідею завдяки другій хвилі проєкту «Курс на Незалежність», організованому та профінансованому агрофірмою «Добробут» агрохолдингу «Астарта-Київ» спільно з Урядом Німеччини ‒ Федеральним Міністерством економічної співпраці та розвитку (BMZ), німецьким банком розвитку DEG та Благодійним фондом «Повір у себе». Однією з умов цього проєкту є передача десятої частини продукції в соціальні заклади громади, тож невдовзі свіжі тепличні овочі надійдуть у їдальні наших шкіл та дитсадків.
Як кажуть в подібних випадках ‒ з добрим почином!
ПРЕССЛУЖБА ТГ