цікава квест-гра для таборят

Дата: 11.06.2024 19:00

Фото без описуНеабиякі «випробування» сьогодні довелось пройти учням – відвідувачам пришкільних таборів наших закладів загальної середньої освіти, які зібралися у Соколовобалківському ЗЗСО на квест-гру «В пошуках креативу». Захід підготували господарі закладу, тож його керівниця Лариса Поглазова привітала місцевих учнів та гостей, побажала всім весело й змістовно провести час, а очільниця пришкільного табору Олена Маслак пояснила дітям умови проведення квесту.

Спочатку кожен учасник та учасниця повинні були вийняти зі скриньки кольоровий папірець, щоб таким чином утворилися шість «кольорів»-команд, кожна з яких складалася з учнів різних навчальних закладів – і місцевого, і Нехворощанського та Маячківського. Цим командам належало по колу пройти шість різних локацій, показавши себе на спритність, кмітливість, уміння швидко орієнтуватися при виконанні завдань. А вони іноді були не такими вже й легкими! Наприклад, якщо на локації «Аеробіка та руханки» не складно було виконувати вправи під акомпанемент сучасних музичних ритмів, то на спортивному майданчику все було складніше. Скажімо, переносити воду в ложці, не розхлюпавши її, або зіграти в хокей на траві, обійшовши команду-суперника, дуже складно! Але гравці успішно впоралися з цими завданнями.

На локації «Петриківський розпис» діти познайомилися з декоративно-орнаментальним малярством і самі вчилися малювати квітку-візерунок, а на локації «Аквагрим» знайомилися з більш сучасним видом мистецтва – малюнками на тілі. Цікаво було спостерігати за процесом, коли на обличчі з-під пензлика народжується казковий образ чи український прапорець.

Під час занять на локації «Еколабораторія» виконували дуже серйозне завдання ‒ досліджували на вміст хімічних речовин орільську воду. Діти дійшли висновку, що вона не ідеально чиста, однак купатися в Орілі можна!

Не менш цікаво було розглянути в мікроскоп звичайні… чипси! Ними полюбляє смакувати молодь, але коли учасники квесту побачили, якою жирною є картопляна скибочка, скільки на ній олії, то всі в один голос запевнили: таку їжу вживати шкідливо! І пообіцяли надалі не ласувати чипсами.

Була в програмі й «солодка локація», під час якої діти перевтілилися в роль кулінарів. Їм належало спочатку приготувати спеціальну різнокольорову їстівну пасту, яку заправляли в пакетики і через маленький отвір наносили на раніше приготовлені для квесту імбирні пряники. Їх потім дозволили забрати з собою, бо хіба втримаєшся від такої смакоти? Багато хто й додому не довіз свій «художній витвір», відразу ж поласував ним.

Не дивно, що дві години, відведені для гри-квесту, минули непомітно. Тож коли на підсумковій лінійці керівниця пришкільного табору запитала в дітей, чи сподобалася їм гра, ті голосно й дружно відповіли: «Да-ааа!!!». І всі разом сфотографувалися на згадку про сьогоднішній табірний день.

Варто відзначити особливість цьогорічних пришкільних таборів: у їх програмі передбачено багато заходів, які є спільними для всіх закладів загальної середньої освіти ‒ такою була ідея голови ТГ Віктора Дубовича. Її зуміли вдало реалізувати педагоги й організатори дозвілля у таборах, адже таким чином діти мають можливість подорожувати до сусідніх шкіл громади, проводити на їх базі різноманітні спільні заходи, спілкуватися між собою. Погодьтеся, це набагато цікавіше, ніж  «тусуватися» лише у себе вдома. Отож і запам’ятається нинішнє табірне літо надовго!

ПРЕССЛУЖБА ТГ