захід з обміну досвідом з головами громад Полтавської області
Сьогодні у Нехворощі на базі ліцею відбувся захід з обміну досвідом з головами громад Полтавської області на тему «Забезпечення дошкільної освіти у Нехворощанській громаді в умовах оновленого законодавства та воєнного стану». В основному йшлося про новий Закон України «Про дошкільну освіту», що набув чинності з початком нинішнього року.
Спочатку гості, які прибули у Нехворощу, оглянули нове приміщення дитсадка «Сонечко», його кімнати й кухню, а також подвір’я. Продовжився захід у стінах ліцею, де зібралися голови Оржицької, Миргородської, Новогалещинської, Терешківської, Пришибської, Білоцерківської, Мачухівської, Мартинівської, Омельницької та інших громад, представники їхніх закладів освіти, а також господарі заходу – керівниці нашої ТГ та директори наших шкіл і дитсадків.
Присутніх привітала керівниця регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Полтавській області Ірина Балибіна. Вона висловила задоволення тим, що традиційні зустрічі голів громад з обміну досвідом вже не вперше відбуваються на території Нехворощанщини, адже тут є що побачити. Досвід нехворощан може бути імплементований в інші громади за умов його вивчення. «Наразі маємо нові законодавчі вимоги та певні повноваження, тому треба бути готовими прийняти ці виклики», – зазначила Ірина Вікторівна.
Вітав зібрання і народний депутат України Костянтин Касай, подякував головам громад за їхню активність, зокрема і в питанні організації дошкільної освіти на своїх територіях. «Ви дивитесь вперед і бачите свою перспективу, напрацьовуєте дружні стосунки, ділитесь проблемами та успіхами своїх громад, і це важливо! Тож і сьогодні сподіваюсь почути фахову дискусію, бажаю в цьому успіхів!».
Керівник нашої ТГ Віктор Дубович теж висловив подяку організаторам заходу за те, що місцем його проведення вибрали Нехворощанську громаду, а колегам – за те, що долучалися до обговорення важливих тем. «Бо у нас багато спільних проблем, які треба вирішувати» – говорив Віктор Олександрович. Він розповів про фінансування закладів освіти у громаді, згадав і непопулярні рішення, до яких довелося вдаватися кілька років тому – скорочувати мережу дошкільних закладів через малокомплектність. «Тому нам треба думати в першу чергу не про фінансове навантаження на громаду в питаннях утримання освітньої мережі, а про наповнення закладів освіти дітьми, про сучасні харчоблоки в таких закладах та ігрові майданчики, брати участь у програмах для залучення додаткових коштів і так далі. А ще хотілося б, аби законодавчі ініціативи йшли не тільки зі столичних кабінетів, а прислухалися там і до наших думок» – зазначив В.Дубович. Насамкінець він побажав колегам фінансової стабільності та мати можливості для розвитку своїх закладів освіти.
У форматі онлайн до заходу доєдналися радник Полтавського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Сергій Рибалко, головна спеціалістка Департаменту освіти і науки ПОВА Олена Цехмистро та помічниця народного депутата України Володимира Воронова Ірина Барматова. Вони говорили про типи організації освітньої діяльності, передбачені новим законодавством; концепцію нових форм закладів дошкільної освіти; про роль органів місцевого самоврядування у процесі впровадження нового законодавства; про особливості призначення керівників ДНЗ і т.п.
Тема, порушена під час заходу, викликала чимало додаткових запитань, почути відповіді на які неможливо у рамках одного зібрання, тому Ірина Балибіна пообіцяла організувати подібний захід в онлайн-форматі для більш ґрунтовного обговорення нового законодавства із залученням його розробників, а також поговорити про цифровізацію закладів освіти.
Ірина Вікторівна подякувала спікерам сьогоднішнього заходу за участь у ньому, а представникам Нехворощанщини – за гостинність і надану можливість провести захід у визначеному форматі, а також «за те, що успішно працюєте, попри військовий стан та фінансові виклики».
Завершивши роботу в актовій залі, присутні на запрошення керівниці ліцею Тетяни Грицай оглянули навчальні класи.
ПРЕССЛУЖБА ГРОМАДИ