першотравнева толока
Першотравень! На державному календарі – День весни і праці. Як виявилось, для працівників Нехворощанської сільської ради ключове слово у цій назві свята – «праця». Отож зустріти солов’їний травень ми вирішили саме працею в ім’я рідної Нехворощі, аби вона стала ще привабливішою, ще квітучішою. А саме – побілувати електроопори, починаючи від в’їзду в село з боку Машівщини, далі центральною вулицею – аж до автозаправки. Як каже місцевий люд, «від гори до гори». Білували й стовбури окремих дерев, що ростуть тісненько біля дороги, бо все повинно виглядати по-весняному гарно!
А почали ми… Ні, не з приготування щіточок та суміші з вапна, це було трішки пізніше. Почали ми з кількахвилинної екскурсії, на яку нас запросив голова громади Віктор Олександрович Дубович. Він особисто повіз колектив на гору, під якою розкинулося дачне поселення з відомою назвою «Стінка». Старі хатинки – внизу, а з гори відкривається краєвид, що дух захоплює! Приорільські простори, Шагарівський ліс, блюдця води на луках, блакитна стрічка Орелі, в яку зазирають, мов у люстерко, пухнасті хмарки… А під ногами і навколо майже вся територія вкрилася густими галявинами низькорослих чагарників, які мають правильну назву «дрік скіфський». Його метеликові квітки яскраво-жовті, дрібне блискуче листя схоже за формою на самшит, а стебла – колючі. Восени з цієї рослини заготовляють мітли, й напевне тому помилково називають її нехворощем. Весною ж чагарник створює особливу красу, «опускаючи» на схили гори жовті плями – кущики якраз-бо у повноквітті!
Намилувавшись природою, піднявши настрій до «робітничо-бойового», розділилися на дві групи й почали працювати. І вже за дві-три години сніжно-біле вапно відбивало травневе сонце, радуючи погляд і нагадуючи про святковість цієї пори.
Сподіваємось, ця першотравнева толока продовжиться у прагненнях господарів навести порядок біля приватних дворів, теж побілувати деревця і бордюри (хто цього ще не встиг зробити), бо чистота залежить від кожного з нас! Не забуваймо, будь ласка, що наша громада – наш спільний дім, і жити в ній приємно тоді, коли всюди прибрано, квітують клумби, зеленіють парки, біліють стовбури доглянутих дерев. Гордість за своє село, за свою вулицю і свою садибу підтверджуймо підтримкою чистоти!
ПРЕССЛУЖБА ТГ