Офіційний сайт Нехворощанської громади
Полтавська область, Полтавський район

Про затвердження правил дотримання тиші в населених пунктах Нехворощанської сільської ради Полтавськогорайону Полтавської області

Дата: 06.08.2025 15:14
Кількість переглядів: 254

ПРОЄКТ

Описание: Описание: b„

НЕХВОРОЩАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

___________сесія 8 скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

від                      2025 року                                            

Про затвердження правил дотримання тиші

 в населених пунктах Нехворощанської сільської

ради Полтавськогорайону Полтавської області

 

           Керуючись ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та
епідемічного благополуччя населення»,
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,  з метою дотримання тиші в громадських місцях населених пунктів Нехворощанської сільської ради, враховуючи висновки постійної комісії сільської ради з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, охорони пам’яток, історичного середовища та екології, сільська рада  

              В И Р І Ш И Л А:

 

1. Затвердити Правила дотримання тиші в населених пунктах Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області (додаються).

 

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської  ради  з питань  земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, охорони пам’яток, історичного середовища та екології.

 

 

 

 

Сільський голова                                        Віктор ДУБОВИЧ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Затверджено
рішенням ____ сесії   сільської ради

                                                                                                 8 скликання від _________2025 року

ПРАВИЛА
 дотримання тиші в громадських місцях населених пунктів Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області

      Правила дотримання тиші в населених пунктах Нехворощанської сільської ради а саме: село Нехвороща, Соколова Балка, Андріївка, Світлівщина, Маячка, Губарівка, Рекунівка, Лівенське, Шедієве, Бурти (далі Правила) розроблені з метою захисту населення від шкідливого впливу шуму і  зміцнення порядку на вулицях і в громадських  місцях  селища  і  сіл.              

            Вони є обов’язковими для виконання всіма громадянами і гостями сіл, керівниками підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності.

            Правила регулюють суспільні відносини, які виникають у сфері забезпечення дотримання тиші в громадських місцях, визначають права та обов’язки громадян, державних органів й органів місцевого самоврядування.

           Порушення тиші – це порушення санітарних норм рівнів шуму, який проникає у приміщення житлових і громадських споруд від зовнішніх і внутрішніх джерел, і допустимих рівнів шуму на території житлових будівель.

            Згідно із Санітарними нормами допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будівель на території житлової забудови №3077/84 встановлено рівень звуку:

           - на територіях , що безпосередньо прилягають до житлових будинків, денний час, не повинен перевищувати 45 дБа;

            - у залах ,кафе ,ресторанах, їдальнях з 8.00 до 22.00 -55 дБа;

           - у житлових кімнатах квартир, житлових приміщеннях будинків відпочинку, пансіонатах, будинках-інтернатах для престарілих та інвалідів, спальних приміщеннях і дитячих дошкільних закладах і школах-інтернатах з 8.00 до 22.00 -40 дБа, з 22.00 до 8.00 -30 дБа;

           - на площадках відпочинку на територіях селища і сіл, групп житлових будинків ,будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, площадках дитячих дошкільних закладів з 8.00 до 22.00 -45 дБа;

           - на відкритих літніх майданчиках у денний час 8.00 до 22.00 – 40 дБа;

          Санітарні норми не поширюються на приміщення спеціального призначення (зали театрів, кінотеатрів, концертні, спортивні зали та інші).

           Нічний час вважається - з 22.00 до 8.00

          У нічний час з 22.00 до 8.00 в житлових будинках і прибудинкових територіях, лікувальних, санаторно – курортних закладах ,будинках - інтернатах, закладах освіти, готелях, гуртожитках, розташованих у межах  сіл, закладах громадського харчування, торгівлі, послуг, розважального та грального бізнесу, парках, скверах, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків, забороняється гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. 

         Забороняється використання звуковідтворювальної апаратури в салонах особистих транспортних засобів, таксі, маршрутних таксі з 22.00 до 8.00.

         Забороняється проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочідні з 21.00 до 8.00, а святкові та неробочі дні–цілодобово, крім випадків узгодження з мешканцями всіх прилеглих  квартир.

        У випадку порушення тиші, громадяни письмово або усно  звертаються до органів внутрішніх справ, виконавчого комітету сільської ради.

        Правоохоронні органи за необхідності разом із відповідальними працівниками СЕС, сільської  ради повинні розібратись із фактом порушення.

        За порушення  правил дотримання тиші в громадських місцях населених пунктів Нехворощанської сільської ради, посадові особи складають адміністративний протокол за ст.182 КУпАП і направляють на розгляд до адміністративної  комісії  при  виконавчому комітеті сільської  ради.

 Порушення правил додержання тиші в громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від  п'ятнадцяти  до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені  частиною першою  статті 182, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або  без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

          У  разі неодноразових порушень тиші підприємствами торгівлі, громадського харчування, послуг за поданням державних контролюючих та правоохоронних органів дозвіл  на торгівлю вилучається.

           

Секретар сільської ради                                             Світлана БУГОРСЬКА

 

 

 

 

 

Експертний висновок
щодо регуляторного впливу проекту рішення Нехворощанської сільської ради
«Про затвердження Правил дотримання тиші в населених пунктах
Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області»

     Проект акту внесено: відділом земельних відносин та екології, відділом житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою Нехворощанської сільської ради.

Загальна характеристика проекту акту.

Правила дотримання тиші в громадських місцях на території Нехворощанської сільської ради (далі Правила) розроблені з метою захисту населення від шкідливого виливу шуму і зміцнення порядку на вулицях і в громадських місцях населених пунктів громади.

Вони є обов'язковими для виконання всіма громадянами і гостями територіальної громади, керівниками підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності.

Правила регулюють суспільні відносини, які виникають у сфері забезпечення дотримання тиші в громадських місцях, визначають права та обов'язки громадян, державних органів й органів місцевого самоврядування.

Порушення тиші - це порушення санітарних норм рівнів шуму, який проникає у приміщення житлових і громадських споруд від зовнішніх і внутрішніх джерел, і допустимих рівнів шуму на території житлових будівель.

Порушення правил додержання тиші в громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Правоохоронні органи складають адміністративний протокол за ст. 182 КупАП і направляють на розгляд до адміністративної комісії при сільській раді.

Регуляторний вплив.

Створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля; регулюють суспільні відносини, які виникають у сфері забезпечення дотримання тиші в громадських місцях, визначають права та обов'язки громадян, державних органів й органів місцевого самоврядування.

 

 

Секретар комісії                                                     Людмила ЗАЇКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНАЛІЗ З РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту рішення сесії Нехворощанської сільської ради «Про затвердження Правил дотримання тиші в населених пунктах

Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області»

Аналіз регуляторного пливу до проекту рішення сесії Нехворощанської сільської ради «Про затвердження Правил дотримання тиші в населених пунктах Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області» підготовлено відповідно до вимог статей 8, 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу регуляторного впливу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

 

І.  Визначення проблеми

Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення Нехворощанської сільської ради «Про затвердження Правил дотримання тиші в населених пунктах Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області».

Дане питання може були вирішене органом місцевого самоврядування, оскільки згідно з пунктом 44 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування встановлюють відповідно до законодавства правила забезпечення додержання тиші в громадських місцях.

Цей проект регуляторного акту розроблений відповідно до статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», згідно з якою сільській раді надано повноваження затверджувати правила додержання тиші в населених пунктах та пропонується визначити особливості проведення відповідних організаційних, господарських, технічних, технологічних, архітектурно-будівельних та інших заходів щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормам, для забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території громади і в громадських місцях, запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів виливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини, упорядкування та здійснення контролю за проведенням феєрверків (салютів) та інших заходів із використанням піротехнічних виробів на території громади.

Відсутність єдиного нормативно-правового акту щодо додержання тиші на місцевому рівні створює низку проблем, без розв'язання яких шляхом прийняття запропонованого проекту регуляторного акту неможливо забезпечити контроль за додержанням тиші в громадських місцях на території громади відповідно до чинного законодавства України.

Так, згідно зі статтею 182 КУпАП встановлена відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого вплив) шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Але, враховуючи відсутність Правил додержання інші на території Нехворощанської сільської ради, винних осіб

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

неможливо притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 182 КУпАП у частині порушення вимог Правил додержання тиші (далі - Правил).

На даний час на території Нехворощанської сільської ради відсутній нормативно правовий акт, який би врегульовував питання додержання тиші, але який нагально необхідний для забезпечення життєдіяльності громади.

Проблема, яку пропонується врегулювати в результаті прийняття регуляторного акту, є важливою для суспільства і не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів, оскільки потребує врегулювання на місцевому рівні і не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів, оскільки жоден з них не містить норми, які регулюють порушені питання.

 
  1. Цілі державного регулювання

Проект акту спрямований на розв'язання проблеми, визначеної у попередньому розділі аналізу регуляторного впливу.

Прийняття проекту акту забезпечить чітке визначення основних вимог щодо дотримання тиші в громадських місцях, багатоквартирних житлових будинках: попередження високих рівнів шумів: визначення порядку проведення феєрверків (салютів) та інших заходів із використанням піротехнічних виробів на території громади: контроль за дотриманням Правил та відповідальність за їх порушення.

Тим самим даний регуляторний акт дасть можливість:

  • захистити право .мешканців на тишу:
  • захисти ти населення громади від шкідливою впливу шуму:
  • забезпечити контроль за додержанням інші в громадських місцях та багатоквартирних житлових будинках на території Нехворощанської сільської ради;
  • забезпечити надходження до сільського бюджету за рахунок штрафних санкцій, визначених адміністративною комісією при виконавчому комітеті Нехворощанської сільської ради при розгляді адміністративних протоколів за частиною першою статті 182 КУпАП.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. ВИЗНАЧЕННЯ ТА ОЦІНКА АЛЬТЕРНАТИВНИХ СПОСОБІВ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ

  1. Визначення альтернативних способів.

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

залишити ситуацію без

змін

Альтернатива 1 є неприпустимою, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України.

Альтернатива 2

прийняти запропонований

проєкт регуляторного акту

Альтернатива 2 забезпечує вирішення проблемних питань в повному обсязі.

Спосіб є прийнятним, оскільки повністю відповідає чинному законодавству.

 Для  Нехворощанської сільської ради позитивним буде факт введення в дію запропонованого регулювання, у зв’язку з чим буде дотримано принцип верховенства закону, створення позитивного іміджу громади, забезпечення інтересів громади

  1. Вид

    альтернативи

    Вигоди

    Витрати

    Альтернатива 1

    відсутні

    Альтернатива є неприйнятною, оскільки не забезпечує досягнення поставленої мети

     

    Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

 Оцінка впливу на сферу інтересів органу місцевого самоврядування

залишити ситуацію без

змін

 

 

Альтернатива 2 прийняти запропонований проєкт регуляторного

Акту

-Забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території ради;

-упорядкування та здійснення контролю за дотриманням тиші в громадських місцях та багатоквартирних житлових будинках;

-запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини;

-забезпечення контролю за проведенням феєрверків;

-забезпечення відповідних надходжень до бюджету ради у вигляді штрафних санкцій за частиною 1 ст.182 КУпАП;

-встановлення режиму чіткого дотримання принципу верховенства закону;

-забезпечення інтересів громади, підвищення позитивного іміджу влади з приводу покращення ситуації в громаді;

-встановлення зрозумілого загального регулювання відносин щодо додержання тиші на території населених пунктів Нехворощанської сільської ради

 

 Відсутні, оскільки реалізація положень акту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид

альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1 залишити

ситуацію без змін

відсутні

 Відсутні, оскільки реалізація положень акту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат

Альтернатива 2 прийняти

запропонований проєкт регуляторного

акту

-захищеність прав і законних інтересів громадян щодо забезпечення тиші в населених пунктах громади, зокрема в громадських місцях та багатоквартирних житлових будинках;

-недопущення перевищення встановлених рівнів шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини;

-створення необхідних умов для повноцінного життя мешканців багатоквартирних житлових будинків;

-підвищення культури поведінки в житлових будинках, місцях відпочинку та інших громадських місцях;

-встановлення зручних для населення режимів роботи об’єктів торгівлі, побутового обслуговування населення

 

       Відсутні

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Показник

Великі

Серед

ні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання,

одиниць

0

3

22

29

54

Питома вага групи у загальній

кількості, відсотків

0

5,6

40,7

53,7

100

 

Вид

альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1 залишити ситуацію без змін

Відсутні

Відсутні, оскільки реалізація положень акту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат

Альтернатива 2 прийняти запропонований проєкт регуляторного

акту

-встановлення чіткого алгоритму дій здійснення на території Нехворощанської сільської ради бізнесу з додержанням режиму тиші, у тому числі визначення рівнів шуму, які не можна перевищувати, примірного переліку заходів щодо попередження дії та зниження шуму до допустимих рівнів, та у зв’язку з цим зменшення кількості скарг мешканців на суб’єктів господарювання щодо недотримання ними режиму тиші;

-встановлення випадків, на які певні вимоги щодо дотримання тиші та обмеження певних видів діяльності не поширюються

Відсутні, оскільки реалізація положень акту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

На основі аналізу здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей. Оцінка ступеня  досягнення визначених цілей визначається за чотирибальною системою, де:

4  цілі ухвалення регуляторного акту можуть бути  досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде)  ;

3  цілі ухвалення регуляторного акту можуть бути  досягнуті майже повною мірою (усіх важливих аспектів проблеми не буде)  ;

2  цілі ухвалення регуляторного акту можуть бути  досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі їі важливі та критичні аспекти залишаться невирішеними)  ;

1  цілі ухвалення регуляторного акту не можуть бути  досягнуті  (проблема залишиться).

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення

проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною

системою оцінки)

 

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1 залишити ситуацію без змін

1

Залишення існуючої ситуації на даний момент без змін є неприйнятною, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України

Альтернатива 2 прийняти запропонований

проєкт регуляторного акту

3

Після прийняття регуляторного акту цілі можуть бути досягнуті повною мірою (проблема буде поступово зменшуватися).

 

Рейтинг результативності

Вигоди, кількість

(підсумок)

Витрати, кількість

(підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1 залишити ситуацію без змін

Дана альтернатива відхиляється в зв’язку з тим, що порушується чинне законодавство і неврегульованість даного питання

Призводить до чисельних порушень громадянами та суб’єктами господарювання правил тиші, що супроводжується надходженням скарг щодо перевищення допустимих рівнів шуму, порушення громадян на тишу законних прав

У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін, витрати для держави, громадян та суб’єктів господарювання відсутні

 

 

 

 

У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін, проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети

 

Альтернатива 2 прийняти запропонований проєкт регуляторного акта

У разі прийняття проекту акту для громади вигода полягатиме в тому, що підвищиться рівень самоврядного і громадського контролю стосовно додержання тиші, що призведе ти самим до зменшення порушень вимог законодавчих та нормативно правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, а саме зменшення:

-Заяв або повідомлень підприємств, установ, організацій посадових осіб, громадськості або окремих громадян щодо порушень додержання тиші в громадських місцях;

-Повідомлень, опублікованих в пресі;

-Кількості правопорушень, виявлених поліцейським громади та працівниками поліції щодо порушення тиші в громадських місцях;

-Громадяни можуть реалізувати право на тишу:

-підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності, а також громадяни зможуть забезпечити належний рівень дотримання тиші, встановлений нормами проєкту акту

У разі прийняття проекту акту матеріальні витрати відсутні.

Поряд з цим забезпечується збалансованість інтересів суб’єктів господарювання, громадян та органів місцевого самоврядування

 

 

У разі прийняття  акту, задекларовані цілі будуть досягнуті повною мірою, що повністю забезпечить рпотребу у вирішенні проблеми

 

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого

регуляторного акту

Альтернатива1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

Не забезпечується досягнення цілей    щодо регулювання прав та обов’язків суб’єктів стосовно Правил додержання тиші в населених пунктах Нехворощанської сільської ради, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності

Зовнішні чинники на дію регуляторного акту, у разі залишення існуючої ситуації без змін, відсутні

 

Альтернатива 2

Прийняття проекту регуляторного акту

Прийняття акту забезпечить чітке врегулювання обов’язків та заборони для громадян, керівників підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, щодо дотримання Правил тиші в громадських місцях

Проект акту чітко визначає приміщення і територію (захищені об’єкти),  на яких перевищення рівня шуму впродовж доби не повинно перевищувати санітарні норми.

Регулює обмеження режиму роботи закладів ресторанного господарства (ресторани, бари, кафе) та інших закладів, які розташовані в житлових будинках, проведення ремонтних і будівельних робіт на об’єктах, що розташовані в житлових будинках, вбудованих на прибудинкових до житлових будинків нежитлових приміщень.

Захист мешканців багатоквартирних будинків від шкідливого впливу шуму.

Зникнення неврегульованості проблеми у чинному законодавстві.

Упродовж деякого часу дії регуляторного акту може впливати низька обізнаність суб’єктів, на яких поширюється дія цього акту, істотна відмінність регулювання, що пропонується, з існуючим регулюванням.

 

 

На дію цього регуляторного акту може вилинути такий чинник, як можливі зміни у чинному законодавстві України.

Можливість виконання акту з боку Нехворощанської сільської ради, а також суб'єктів господарювання оцінюється як висока. Механізм повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акту не розроблявся, оскільки настання будь-яких негативних наслідків, за результатами прийняття запропонованого механізму, не очікується.

Здійснення контролю за дотриманням вимог регуляторного акту забезпечують у межах своїх повноважень відповідні органи державної влади, місцевого самоврядування та створені ними (чи їх посадовими особами) у встановленому порядку колегіальні органи.

 

V.Механізми та заходи, які забезпечать роз’яснення визначеної проблеми

Для досягнення мети, визначеної в ньому Аналізу регуляторного впливу, проектом нього регуляторного акту пропонується затвердити рішення Нехворощанської сільської ради «Про затвердження Правил дотримання тиші в населених пунктах Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області». Зазначений проект регуляторного актe містить норми, якими чітко визначаються основні вимоги до підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, фізичних осіб-підприємців, а також громадян но забезпеченню прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території населених пунктів Нехворощанської

 

 

 

 

території сільської ради.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено відповідно до законодавчих норм, що врегульовують вказані відносини.

Упровадження регуляторного акту має позитивно вплинути на додержання громадського порядку та тиші на території громади. Правила створять умови для безпеки середовища, життєдіяльності громадян, недотримання яких може негативно впливати на здоров’я і життя людини та

 

майбутніх поколінь, а також сприятимуть посиленню контролю за дотриманням вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту жителів громади від перевищення рівнів шуму, попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами.

Упровадження Правил має забезпечити:

  • застосування їх усіма суб’єктами господарювання та громадянами:
  • здійснення відповідних організаційних, господарських, технічних,

ттехнологічних, архітектурно -будівельних та інших заходів щодо

 

попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами й правилами:

 

- дотримання в прилеглих житлових та нежитлових приміщеннях рівня шуму, що не перевищував би установлені санітарні норми для денного й нічного

 

часу;

      -установлення чітких вимог до організації роботи підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців та громадян при виконанні робіт, що призводять до виникнення шуму.

Заходи, що пропонуються для розв'язання проблеми:

  • погодити проект із постійною комісією з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, охорони пам’яток, історичного середовища та екології Нехворощанської сільської ради:
  • направити проект акту до Державної регуляторної служби України:
  • затвердити Правила дотримання тиші в населених пунктах Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області рішенням сесії Нехворощанської сільської ради.
  • забезпечити інформування громадськості про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення на офіцііінону веб-сайті Ямнільської селищної
 

 

Таким чином, вирішення вище затраченої проблеми буде розв'язано шляхом прийняття відповідною рішення Нехворощанської сільської ради в порядку, визначеному Регламентом роботи Нехворощанської сільської ради, з дотриманням вимог законів України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими актами законодавства.

 
  1. Оцінка виконання вимог регуляторного акту залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги
 

 

На дію регуляторного акту виключений вплив зовнішніх факторів, за винятком випадку змін у законодавстві України. Реалізація запроваджень регуляторного акту не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат з місцевого бюджету.

Регуляторний акт спонукає суб'єктів господарювання та громадян виконувати встановлені вимоги до дотримання тиші на території Нехворощанської сільської ради. За невиконання вказаних у регуляторному акті вимог суб'єкти господарювання та громадяни несуть відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні та  інші правопорушення. Перешкоди впровадженню регуляторного акту та виконанню його вимог відсутні.

  1. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту

Строк дії запропонованого регуляторного акту є необмеженим з моменту набрання його чинності, із можливістю внесення до нього змін та втрати чинності у разі зміни чинного законодавства.

Акт є загальнообов’язковим до застосування та може бути використаним протягом необмеженого строку. Зважаючи, що на нього можуть вплинути невизначені зовнішні чинники, передбачити які на сьогодні не є можливим, даний акт діятиме до моменту настання факторів, які можуть вплинути на суттєвий зміст цього акту або на його цілі.

  1. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Основним показником результативності регуляторного акту є повне забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території громади і в громадських місцях, недопущення перевищення рівнів виливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини.

Після набрання чинності регуляторного акту його результативність визначатиметься такими кількісними показниками:

  • зменшення надходжень звернень від громадян громади на порушення законних прав і інтересів населення на рівень тиші:
  • кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акту - всі суб'єкти.

Для даного регуляторного акту було не можливо встановити будь-які обчислювані показники результативності, безпосередньо пов'язані із цілями регуляторного акту та які мають числовий вимір, їх прогнозні значення. Тому при проведенні базового, повторною та періодичних відстежень можна буде зробити висновок про досягнення очікуваних результатів та цілей регулювання лише за якісними показниками. У свою чергу, при визначенні результативності дії регуляторного акту буде використовуватися наявна в органах місцевого самоврядування інформація щодо кількості скарг громадян на порушення Правил, кількості розглянутих адміністративною комісією при виконавчому комітеті Нехворощанської сільської ради справ про адміністративні правопорушення, передбачені частішою першою етапі 1X2 КУпАП та суми стягнутих штрафних санкцій за вказані адміністративні правопорушення.

 

 

На підставі даних, отриманих при проведенні відстеження результативності регуляторного акту в разі його прийняття, можна буде зробити висновки про досягнення очікуваних результатів та цілей регулювання.

 

  1. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акту

Стосовно регуляторного акту здійснюватиметься базове, повторне, періодичне відстеження його результативності в строки, установлені статтею 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Базове відстеження результативності регуляторного акту буде проведене після набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акту.

Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.

Періодичне відстеження результативності - один раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту.

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися із застосуванням статистичного методу одержання результатів, отриманих протягом обраного періоду.

 

Начальниця відділу земельних

відносин та екології

Нехворощанської сільської ради                                     Олена ШИЙКА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь