Головне управління ДПС у Полтавській області

Податкова знижка на навчання: які документи необхідно подати до контролюючого органу?

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

16:29:52 14.05.2024

Щодо звільнення від відповідальності платників податків у разі помилкової сплати грошових зобов'язань на інший бюджетний рахунок

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що Законом України від 23 лютого 2024 року 3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн - комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якими  передбачено звільнення платника податків від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, зокрема в частині порушень щодо правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання та не нарахування/анулювання пені (норма набула чинності з 16 березня 2024 року).

16:27:59 14.05.2024

Запитували? Відповідаємо!

Включення процентів за користування іпотечним житловим кредитом до податкової знижки: яким умовам повинні відповідати договори на отримання кредиту для придбання (будівництва) житла?

16:24:09 14.05.2024

До уваги платників акцизного податку! Як повернути помилково та/або надміру зараховані до бюджету суми акцизного податку?

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначені статтею 43 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями).

18:00:04 07.05.2024

До уваги орендодавців – фізичних осіб!

Головне управління ДПС у Полтавській області звертає увагу орендодавців – фізичних осіб, що згідно з п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений  у порядку встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

17:57:22 07.05.2024

До уваги платників! Покроковий алгоритм дій для отримання Витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що для платників податків з 01 травня 2024 року в електронному кабінеті стане доступним отримання Витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за період починаючи з 2013 року за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

09:05:19 02.05.2024

Податкова знижка щодо понесених витрат у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, переданих неприбутковим організаціям

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що відповідно до підпункту 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 ПКУ, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

17:23:26 30.04.2024

Запитували? Відповідаємо!

Матеріальна допомога систематично надається працедавцем всім працівникам: чи буде оподаткування?

17:20:58 30.04.2024