Щодо порядку проведення розрахунків у безготівковій формі

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що на виконання вимог частини двадцять дев’ятої статті 38 Закону № 1591 «Про платіжні послуги» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова № 894).

09:56:05 09.01.2024

До уваги платників! Зміна деяких рахунків для зарахування надходжень

Головне управління ДПС у Полтавській області доводить до відома платників податків, що з 01.01.2024 набирає чинності наказ Державної казначейської служби України від 25.12.2023 № 324 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» (далі – Наказ).

16:39:48 04.01.2024

Головне управління ДПС у Полтавській області: контроль за торгівельною діяльністю через мережу Інтернет продовжується

Фахівцями податкової служби Полтавщини розглянуто чергове звернення громадянина відповідно до вимог Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян».

10:26:20 03.01.2024

Фахівці податкової служби Полтавщини проводять перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів

Працівниками управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Полтавській області було проведено перевірки Інтернет-служб таксі.

10:34:07 02.01.2024

Головне управління ДПС у Полтавській області: контроль за діяльністю закладів «швидкого харчування»

Податківцями Полтавщини розглянуто звернення громадянина відповідно до вимог Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян». За результатами розгляду та доперевірочного аналізу було схвалено рішення про доцільність проведення фактичної перевірки закладу громадського харчування у м. Полтаві, в якому здійснювалась реалізація страв швидкого приготування (fast food).

12:09:25 29.12.2023

Громадянин звернувся із заявою про недотримання норм податкового законодавства суб’єктом господарювання: проведено перевірку, підтверджено та зафіксовано порушення

Податківцями Полтавщини розглянуто звернення громадянина відповідно до вимог Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами. За результатами розгляду та доперевірочного аналізу було схвалено рішення про доцільність проведення фактичної перевірки, з метою перевірки фактів порушення чинного законодавства, зазначених у зверненні.

10:27:07 26.12.2023

Фіскалізація розрахунків платниками єдиного податку – пряма вимога чинного законодавства

Головне управління ДПС у Полтавській області звертає увагу платників податків, які обрали спрощену систему оподаткування, що, починаючи із 01.01.2022, втратили чинність норми Податкового кодексу України, які дозволяли не застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО). З огляду на це платники податків (крім першої групи) при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО на загальних підставах.

11:14:32 25.12.2023

Податківці Полтавщини зафіксували чергове порушення: ФОП здійснював торгівлю продуктами харчування, проте не зареєстрував РРО та не оформив продавця

Податківці Полтавщини здійснили перевірку суб’єкта господарювання, який перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Полтавській області та здійснює роздрібну торгівлю продуктами харчування в магазині у м. Горішні Плавні. В результаті проведеного аналізу інформації щодо вищезазначеного підприємця, було з’ясовано, що ФОП перебуває на спрощеній системі оподаткування, здійснює торгівельну діяльність у двох магазинах, проте зареєстрував лише один РРО.

08:46:39 21.12.2023